Lietuvos diena. Sustabdžius vakcinavimą „AstraZeneca“ kaip bus su antruoju skiepu?

Lietuvos diena

2021.03.17 13:05

Lietuvos diena. Sustabdžius vakcinavimą „AstraZeneca“ kaip bus su antruoju skiepu?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Europos Vaistų Agentūra rytojaus posėdyje svarstys išvadą dėl „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso saugumo, tačiau, pasak Valstybinės Vaistų kontrolės tarnybos, išvada gali būti ir nepriimta. Sveikatos apsaugos ministras, atsižvelgęs į šios tarnybos rekomendaciją, vakar laikinai sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Paskelbta, kad gauta keturi pranešimai apie sunkias reakcijas po „AstraZaneca“ skiepo, tačiau tarnybos atstovai pabrėžia, kad dar nėra nustatytas ir patvirtintas ryšys tarp gautų pranešimų apie susirgimus ir vakcinavimo.

Dalis gydymo įstaigų atideda pakartotinį skiepijimą Modernos vakcina, kadangi tiekimas stringa. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad skiepus vėluoja tiekti gamintojas, tačiau kai kurios poliklinikos pabrėžia, kad sklandaus vakcinos tiekimo neužtikrino pati ministerija.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas svarsto Civilinio kodekso pataisas, uždrausiančias gyvenamojo ploto savininkams nenuomoti patalpų socialiai remtiniems gyventojams vien dėl to, kad jie turi negalią.

Prieš metus dėl pandemijos visiškai sustojus kelionėms, jų organizatoriams teko imti paskolas, kad galėtų grąžinti pinigus už atšauktas atostogas. Kai kurie gyventojai skundžiasi, kad pinigų laukia iki šiol - jau metus. Vartotojų teisių apsaugos tarnyba tokiems žmonėms rekomenduoja kreiptis į juos, bet įspėja apie atvejus, kai padėti negali ir institucijos.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.