Lietuvos diena. Karantino metinės: viešbučiai ir restoranai protestuoja

Lietuvos diena

2021.03.16 13:05

Lietuvos diena. Karantino metinės: viešbučiai ir restoranai protestuoja

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Jau metus Vyriausybės paramos nesulaukiantys Lietuvos viešbučiai ir restoranai įvairiuose šalies miestuose surengė „Paskutinę verslo vakarinę“. Protestas organizuotas dėl šio apie 5% šalies BVP sudarančio ir 42 000 darbo vietų sukuriančio sektoriaus niekaip nepasiekiančios Vyriausybės paramos ir vienašališkai keičiamų jos sąlygų.

Restoranų ir viešbučių savininkai bei darbuotojai į akciją rinkosi centrinėse Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos aikštėse, Vilniuje protestuota priešais Vyriausybę.

Seimui pateiktos pataisos, kurios leistų įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai periodiškai tirtis dėl koronaviruso. Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos be kita ko numato, jog Vyriausybė, esant ekstremaliajai situacijai, gali nustatyti sąrašą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga.

Po 3 mėn. galiojusio draudimo nuo šiandien panaikinti judėjimo ribojimai didžiojoje šalies dalyje. Tačiau, Vyriausybės sprendimu, iki mėnesio pabaigos laisvai keliauti negalės dar 16 savivaldybių gyventojai. Iki balandžio 1 d. nesant būtinybei negalima išvykti ir atvykti į Klaipėdos miestą, Panevėžio miesto ir rajono, Biržų, Kupiškio, Marijampolės, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Utenos, Varėnos rajonus, taip pat Vilniaus miesto ir rajono bei Neringos ir Visagino savivaldybes. Tačiau liko galimybė judėti tarp žiedinių savivaldybių.

5 Famacininkai pristatė, kaip vaistinėse vyks skiepijimo procesas. Nurodyta, kad, skiepijimas vyksta keliose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių vaistinėse. Tam šiuo metu yra pasiruošę daugiau nei pusšimtis pvz. „Eurovaistinės“ vaistininkų. Jie sako, kad dabar pats laikas skiepytis nuo erkinio encefalito, nes atšilus orams erkės tampa aktyvios, be to pakaks laiko, kad spėtų susiformuoti imunitetas.

Statistikos departamentas paskelbė apie brangstančias daržoves. Nurodoma, kad bulvių ir agurkų kainos kilo daugiausiai. Prekybos centrų atstovai teigia, kainų pokytį diktuoja daržovių sezoniškumas ir pandemija.

Minimos 175-osios knygnešio Jurgio Bielinio gimimo metinės. Jis laikomas ryškiausiu knygnešio prototipu lietuvių tautinio judėjimo istorijoje, o jo gimimo diena, kovo 16-oji, minima kaip Knygnešių diena. Per daugiau kaip tris lietuviškos spaudos draudimo dešimtmečius Jurgis Bielinis, vienas arba su talkininkais, pergabeno per sieną beveik pusę visų leidinių, tuomet išspausdintų Mažojoje Lietuvoje.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.