10–12. Daugėja grįžtančiųjų gyventi į Lietuvą. Ar tam pasirengusios mokyklos?

10–12

2021.03.16 10:05

10–12. Daugėja grįžtančiųjų gyventi į Lietuvą. Ar tam pasirengusios mokyklos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Naujas tyrimas atkleidžia, kaip Lietuvos žmonės supranta neapykantos kalbą. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos socialinės kampanijos „Neapykantos kalba yra nusikaltimas“ vadovė Mintautė Jurkutė, Lietuvos socialinių mokslų centro mokslo darbuotojas Liutauras Labanauskas.

Iniciatyva „Įdarbink mūsų kūrybą“ kviečia dažniau atrasti Lietuvos autorių kūrybą ir vartoti ją legaliai. Asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius, LATGA Tarybos narys, muzikos autorius Stanislavas Stavickis-Stano.

Informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ sulaukia vis daugiau užklausų iš užsienio lietuvių, kurie planuoja grįžti gyventi į Lietuvą. Dalis jų skambina dėl mokyklų tvarkos priimant vaikus, kurie gali būti visai nesimokę lietuviškai. Kaip sprendžiami pagrindiniai iššūkiai šioje srityje? Tarptautinės migracijos organizacijos informacijos centro koordinatorė Emilija Oleškevič, Alytaus Likiškėlių progimnazijos Lietuvybės centro koordinatorė Aira Visockaitė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Raudienė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.