Performansas. Julius Kuršis: šviesos teatralams – lyg plaktukas vaiko rankose

Performansas

2021.03.16 10:05

Performansas. Julius Kuršis: šviesos teatralams – lyg plaktukas vaiko rankose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Idealiu atveju šviesa turėtų būti ne vizualinis, bet jutiminis elementas, veikiantis pasąmonėje – įsitikinęs šviesų dailininkas Julius Kuršis. 2020-aisiais menininkas prisidėjo prie aštuonių šalies scenoje parodytų spektaklių kūrimo.

Du iš tų aštuonių šiemet pastebėti „Auksinių scenos kryžių“ komisijos, tačiau tarp nominantų Juliaus Kuršio nėra, nes nominacija už šviesų dailę neegzistuoja. Vis dėlto, šiuose apdovanojimuose, pavyzdžiui, įvertinamas darbas scenografo, su kuriuo, anot Juliaus, kuriant spektaklį tenka itin daug bendradarbiauti, o kartais būtent jam priskiriami šviesų dailininko darbo nuopelnai.

Pokalbyje su Juliumi Kuršiu – apie neretai nematomą ir nepajaučiamą šviesų dailininko darbą, teatro šviesų madas ir menininko valdomą įrankį, kuris teatralams yra lyg plaktukas vaiko rankose.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Performansas“ – LRT KLASIKOS laida apie performatyviąją kultūrą. Aktualus žvilgsnis į scenos menus – pasakojimai apie teatro pasaulio procesus, užkulisius ir vaisius, pokalbiai su performatyviojo meno kūrėjais ir apžvalgininkais. Laida transliuojama antradieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Performansas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.