Ryto allegro. „Grammy“ muzikos apdovanojimų laimėtojai ir paroda „Laisvas kinas 1990–2020“

Ryto allegro

2021.03.16 07:05

Ryto allegro. „Grammy“ muzikos apdovanojimų laimėtojai ir paroda „Laisvas kinas 1990–2020“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų apžvalga.

Minime Knygnešio dieną. Vienas iš draudžiamos lietuviškos spaudos leidėjų ir platinimo organizatorių buvo Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, publicistas, spaustuvininkas Martynas Jankus. Su Martyno Jankaus muziejaus Bitėnuose direktore Liudvika Burzdžiuviene kalbėjosi Česlovas Burba.

Poetės Renatos Karvelis komentaras apie moteris iš žurnalų viršelių.

Domanto Razausko muzikinėse naujienose: smuikininkės Hilary Hahn Paryžius, džiazo pianisto Benoît Delbecqo šviesos svorio matavimas ir visada diskusijas kelianti Mahlerio 10-oji.

Los Andžele, JAV pagaliau įvyko beveik dviem mėnesiams dėl koronaviruso pandemijos atidėti 63-ieji „Grammy“ muzikos apdovanojimai. Nugalėtojus apžvelgia Laima Slepkovaitė ir Rasa Murauskaitė.

Šiandien, kai išgyvename tolerancijos krizę, kai visuomenėje didėja neapykantos ir įtampos, ką mums reiškia tolerancijos sąvoka? „Tolerancija yra pagarba kitam žmogui, jo orumui,“ – sako metų tolerancijos žmogumi paskelbtas filosofas, publicistas Paulius Gritėnas.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje pristatoma paroda „Laisvas kinas 1990–2020“, kurioje bus apžvelgiami ne tik esmingiausi trisdešimtmečio lietuvių autorių filmai, bet ir pristatoma kino industrijos kaita, kino virtuvė bei filmus kūrusių asmenybių prisiminimai. Parodą pristato Kino skyriaus muziejininkė, kinotyrininkė Sonata Žalneravičiūtė.

„Klasikos koncertų sales“ apžvelgia LRT KLASIKOS vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.