Pakeliui su klasika. Platūs violončelinko Glebo Pyšniako muzikiniai akiračiai

Pakeliui su klasika

2021.03.15 16:05

Pakeliui su klasika. Platūs violončelinko Glebo Pyšniako muzikiniai akiračiai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Švelninant karantiną nuo šiandien lankytojams duris atverti gali Lietuvos muziejai ir galerijos. Apie laukiančias parodas ir saugumo užtikrinimą kalbamės su Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus direktoriumi Arūnu Gelūnu, MO muziejaus direktore Milda Ivanauskiene ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriumi bei Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininku Raimundu Balza.

Ką tik įvykusios „Grammy“ apdovanojimų ceremonijos atgarsis – klasikos ir džiazo nominacijų nugalėtojai.

Kino ir medijų erdvės „Planeta“ lange įrengta instaliacija „Projektorinė“ – pirmasis platesnio kino kultūros tyrimo Lietuvos regionuose etapas, kuriuo siekiama suskaičiuoti Lietuvos miestuose ir miesteliuose esančias kino rodymo erdves, atkreipti dėmesį į mąžtantį jų skaičių ir būklę bei aktualizuoti kultūrinį ir architektūrinį jų paveldą. Apie projektą pasakoja jo kuratorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

LRT KLASIKA antrus metus iš eilės bendradarbiauja su Lietuvos kompozitorių sąjunga ir pristato Geriausių praėjusių metų kūrinių 15-uką. Šiandien klausysimės Justės Janulytės kūrinio „Unanime“ ir kompozitorės pasakojimo apie jį.

Valstybinio Čiurlionio kvarteto violončelininko Glebo Pyšniako muzikos pažinomo kelias iš Lietuvos jį vedė į Austriją, tačiau galiausiai grąžino atgal. Muzikas su džiaugsmu nardo po platų muzikos vandenyną, atlikdamas, kuruodamas įvairias programas, užkeldamas aukštą kamerinio muzikavimo kartelę. Pokalbis apie muziką ir kitus aistrą gyventi įskeliančius dalykus – pokalbyje „Be kaukių“.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.