Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie ekspedicijas upėmis ir upių atvėrimą miestui

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie ekspedicijas upėmis ir upių atvėrimą miestui

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Upės yra svarbi miesto gyvenimo ir įvaizdžio dalis, tačiau laikui bėgant, kintant ekonominėms, ūkinėms veikloms, keičiantis kultūrinio laisvalaikio formoms, ryšis su upėmis nusilpsta, plečiantis miestams upės užkasamos, tampa nematomos. Upių rekreacinį potencialą nusilpinina ir šiuolaikiniai infrastruktūros plėtros projektai, atskiriantys upes triukšmingais keliais. Šiuo metu daugelyje Europos miestų plėtojamos kultūrinės iniciatyvos, skirtos ryšio su upėmis atstatymui. Tokių iniciatyvų turime ir Lietuvoje. Taigi, kaip atrasti upes iš naujo?

Apie ekspedicijas upėmis ir tai, kaip atverti upes miestui dalinasi TẽKA platformos iniciatoriai, programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” projekto „Upynės“ kūrėjai: menotyrininkas Justinas Kalinauskas ir architektė Rasa Chmieliauskaitė. Pokalbio pabaigoje prie mūsų prisijungs buriuotojas, buvęs medinių laivų statytojas Jonas Muraška, kuris pasidalins istorija apie pirmąją ekspediciją į užsienį iš Nepriklausomos Lietuvos nuosavos gamybos laivu.

Laidos vedėja miesto antropologė Jekaterina Lavrinec

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.