Radijo dokumentika. Kaip mes siekėm pripažinimo

Radijo dokumentika

2021.03.14 11:05

Radijo dokumentika. Kaip mes siekėm pripažinimo

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

1990-ųjų gegužę ką tik nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos premjerė Kazimiera Prunskienė lankėsi Vašingtone, kur susitiko su JAV prezidentu George'u H. W. Bushu. Jos apsilankymas Baltuosiuose rūmuose atsidūrė pirmame dienraščio „The New York Times“ puslapyje, o dviejų dienų vizitą V. Nakas vėliau apibūdins kaip „geriausią matytą viešųjų ryšių kampaniją“, – Lietuva tomis dienomis buvo žiniasklaidos dėmesio centre.

Pirmaisiais šalies nepriklausomybės metais, siekiant atkreipti pasaulio dėmesį, užsienio lietuviai atliko svarbų vaidmenį. Viktoras Nakas, Darius Sužiedėlis, Gintė Damušytė ir Karla Gruodis prisimena, kaip Telex ryšiu tarp Vašingtono ir Vilniaus derino Kovo 11-osios Akto tekstą, premjerės vizito Vašingtone detales, buvusio JAV prezidento Richardo Nixono apsilankymo Vilniuje užkulisius bei vakarėlius, skambant Billie Holiday muzikai.

Istorijas papildo archyviniai garso įrašai iš JAV ir Lietuvos bei asmeninių archyvų, dalis jų skelbiami pirmą kartą.

Autorė Sigita Vegytė

Nuotr. JAV Baltųjų rūmų archyvas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.