10-12. Kaip pasaulyje veikia piliečių asamblėjos?

10–12

2021.03.15 10:05

10-12. Kaip pasaulyje veikia piliečių asamblėjos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prieš kurį laiką Lietuvos žiniasklaida mirgėjo nuo antraščių, kad Milano mados savaitėje „Dolce & Gabbana“ kolekciją pristatė ir lietuvė Ugnė Gelgotaitė, jau daug metų gyvenanti Italijoje. Koks buvo Ugnės kelias į mados pasaulį, ar lengva buvo jos mamai palaikyti šią nuo mažens puoselėtą svajonę?

Buvusi Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė, garsi advokatė Regina Gytė Narušienė, parašiusi knygą apie dvigubos pilietybė problematiką, 141-ą jos egzempliorių įteikė naujojo Seimo nariams. Kokie argumentai už ir prieš, ar šis klausimas dar grįš į politinę darbotvarkę – pokalbis su Regina Narušiene.

Prezidento siūlymas steigti piliečių asamblėją, kuri svarstytų Stambulo konvenciją, sulaukė karštų diskusijų. Kokius klausimus tokios asamblėjos sprendžia kitose šalyse? Kaip jos sudaromos? Kalbėsimės su politikos analitike EBPO Paryžiuje dirbančia Ieva Česnulaityte, kuri kartu su kolegomis tyrė beveik tris šimtus pasaulyje veikiančių piliečių asamblėjų.

Laidą veda: Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.