Džiazo pasažai. Romantiška laisvė, skambanti naujame ACT leidinyje

Džiazo pasažai

2021.03.14 15:05

Džiazo pasažai. Romantiška laisvė, skambanti naujame ACT leidinyje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Romantic Freedom (Romantiška laisvė) – taip pavadintas fortepijoninio džiazo perliukų vėrinys, kurį suvėrė ACT Music leidyklos įkūrėjas ir ilgametis vadovas S. Lochas. Vasario pabaigoje garsioji leidykla pristatė antrą šios serijos albumą, kurio laukti teko net 15 metų.

Poreikis apibendrinti fortepijoninį džiazą šiandien kaip niekad aktualus. Jis dramatiškai išaugo po pastarųjų didžiųjų džiazo praradimų - netekome galimybės išgirsti didžiuosius epochos pianistus: praeitą pavasarį amžinybėn iškeliavo McCoy Tyneris ir Ellis Marsalis, prieš mėnesį atsisveikinome su Chicku Corea, panašu, kad savosios diskografijos naujais darbais jau niekada nebepapildys ir Keithas Jarretas, kuris po jį ištikusių dviejų insultų ir paralyžiaus mokosi gyventi be fortepijono...

Džiazo pasažai drauge su ACT Music kviečia apžvelgti šiandieninio fortepijoninio džiazo horizontus ir įsiklausyti į ryškiausių Europos džiazo pianistų kūrybą.

Ved. Jūratė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.