Atrask Lietuvą. Žemaičiai, cibulynė, nuoperska, barzda ir Petras Cvirka

Atrask Lietuvą

2021.03.13 15:05

Atrask Lietuvą. Žemaičiai, cibulynė, nuoperska, barzda ir Petras Cvirka

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Žemaičius reikia perprasti, o perpratus susidraugauti. Tada pabyra geri dalykai kaip iš gausybės rago.

Telšiuose gyvena į užtarnautą poilsį išėjęs buvęs Degaičių seniūnas iki kaulų smegenų žemaitis Antanas Kontrimas. Barzda kilodamas svorius pasiekė 12 pasaulio rekordų. Šeši kėlimai įrašyti į Gineso rekordų knygą. Tryliktasis užfiksuotas rekordas – sukonstruotas sunkiausias pasaulyje dviratis, sveriantis apie 1,5 tonos, kurio ratai padaryti iš girnapusių.

Beržoro kaime, Žemaitijos nacionaliniame parke, ant ežero kranto stovi sodyba „Pas tėvukus“. Marijona Striaukienė su dukra Jurgita Krištupiene priima svečius ir atskleidžia žemaičių kulinarinio paveldo vingrybes, tradicijas, senovėje gyvenusių žmonių buitį ir gyvenseną.

Žemaitijos nacionaliniame parke Godelių kaimo Bukantės dvaro sodyboje lankytojų laukia muziejus, Žemaitės memorialinė ekspozicija. Čia taip pat galima susipažinti su žemaičių kulinariniu paveldu. Edukacijas veda muziejaus darbuotoja Laimutė Arlauskienė, jai padeda vyras Algis Arlauskas. Žemaičių valgių receptais taip pat dalijasi Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Kuprelytė.

Jurbarko rajone, Klangių kaime, galima užsukti į Petro Cvirkos memorialinę sodybą, kuri pristatoma ne tik kaip rašytojo gimtinė, bet ir kaip XIX a. pradžios etnografinis ansamblis, būdingas šiai vietovei. Sodybą prižiūri rašytojo P. Cvirkos sesers Anicetos dukra Kristina Ragaliauskienė. Troboje nemaža dalis esančių autentiškų eksponatų yra jos nuosavybė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.