Draugystė veža. Kaip neleisti karantinui bloginti psichinės sveikatos?

Draugystė veža

2021.03.13 14:35

Draugystė veža. Kaip neleisti karantinui bloginti psichinės sveikatos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dar truputį daugiau nei prieš metus net negalėjome įsivaizduoti, kad kada nors teks išgyventi filmo vertą scenarijų, kai baimę ir nerimą visoje planetoje sėjanti COVID – 19 pandemija, įkalinusi namuose kone visą pasaulį, visus mus privertė sustoti. Įvesti apribojimai siekiant sustabdyti užsikrėtimų COVID-19 infekcija plitimą daugeliui žmonių keičia kasdieninį gyvenimą. Reikėjo laiko, kad priprastume prie naujos realybės: darbo iš namų, laikino nedarbo, vaikų mokymosi namuose, fizinio kontakto trūkumo su kitais šeimos nariais, draugais ir kolegomis. Prisitaikymas prie tokių gyvenimo būdo pokyčių, baimės užsikrėsti virusu ir nerimo dėl ypač pažeidžiamų artimųjų valdymas mums visiems kelia iššūkių. Apie visa tai laidoje pokalbis su Neįgaliųjų meninės raiškos studija Klaipėdos Guboja projekto vykdytoja, asmenine asistente Edita Racevičiene ir gydytoju psichiatru – psichoterapeutu Algirdu Dambrava.

Pasaulio sveikatos specialistai, stebėdami išaugusią psichikos ligų bangą, perspėja, kad antrasis, gerokai ilgiau besitęsiantis, karantinas turės ir jau turi rimtesnių padarinių nei pirmasis. Kaip karantinas, įprasto gyvenimo apribojimas veikia mūsų psichiką? Su kokiais naujais iššūkiais susiduriame? Kas sunkiausiai išgyvena karantiną? Pašnekovai pataria, ką reikia daryti, kad geriau, pozityviau, šviesiau išgyventume šį laikotarpį, ir ko geriau nedaryti, siekiant apsaugoti save nuo neigiamų minčių, prastesnės savijautos? Kaip galime padėti patys sau? Ir, ar gali karantinas pagerinti psichinę sveikatą? Atsakymai laidoje.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.