Ryto allegro. Kaip Lietuvos kultūra reprezentuojama Vokietijoje?

Ryto allegro

2021.03.10 07:05

Ryto allegro. Kaip Lietuvos kultūra reprezentuojama Vokietijoje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros leidinio „7 meno dienos“ naujausio numerio apžvalga.

Internetinėse kino rodymo platformose rodomas Simonos Žemaitytės filmas „Grįžtamasis ryšys“. Asmeninis Sauliaus Čemolonsko (1964–2017) archyvas pasakoja apie migraciją, optimizmą tūkstantmečių posūkyje ir kūrybinę energiją, įpliekstą interneto bei naujų skaitmeninių technologijų atsiradimo.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie elektroninį lietuvių patarlių ir priežodžių sąvadą, jo šaltinius ir naudojimo galimybes – pokalbis su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus mokslo darbuotoja dr. Dalia Zaikauskiene.

Lietuvos kino centras, kasmet restauruojantis ir suskaitmeninantis lietuviškos kino klasikos filmus, rengiantis jų pristatymus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, šiais metais žengia dar vieną žingsnį – pirmą kartą lietuvių kino paveldą pritaikė neregių bei silpnaregių peržiūroms. Apie filmų vertimą klausos ir regos negalią turinties žiūrovams – Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo studijų programos dėstytoja Jurgita Astrauskienė ir dr. Laura Niedzviegienė.

Praėjusią savaitę įvyko pirmasis karantino itin pakoreguoto Berlyno kino festivalio etapas. Jį apžvelgia ir apie Lietuvos kultūros reprezentavimą Vokietijoje bei šios šalies kultūros sektorių karantino metu pasakoja kultūros atašė Rasa Balčikonytė.

Iki Lietuvos nepriklausomybės atgavimo pas mus autorių teisių, kaip mes jas suprantame dabar, nebuvo. Jos nebuvo reglamentuojamos, ginamos įstatymu, juo labiau, kad ir tų teisių, kaip paaiškėjo kuriant autorių teisių gynimo sistemą, pasirodo yra nemažai, turtinių ir neturtinių, paveldėjimo, perleidimo sutartimis kitiems asmenims ir t.t. Pokalbis su 3 dešimtmečius autorių teisių srityje dirbančia teisininke Gabriele Naprušiene, Agentūros LATGA Vizualiųjų menų poskyrio vadove.

„Lietuvos meno kūrėjų asociacija tikisi, kad Vyriausybės priemonių plane deramai atsispindės bei sulauks visapusio palaikymo siekis plėtoti kultūros bei meno prieinamumą visuomenei (vykdant tolygią sklaidą per kultūros, švietimo, socialinio ir sveikatos sektoriaus įstaigas) ir įgyvendinti socialinio recepto programą. Svarbu didinti kultūros ir meno prieinamumą žmonėms su negalia ir socialinės atskirties grupėms, užtikrinant jų teisę dalyvauti kultūroje,“ – Lietuvos meno kūrėjų asociacija rašo kreipimęsi dėl realių kultūros ir meno patirčių atnaujinimo. Pokalbis su asociacijos prezidentu Jonu Staseliu.

Ieva Buinevičiūtė pasakoja apie Gustavo Santaolalla muzikos nomadiškumą Walter Salles kelio filme „Motociklininko dienoraštis“

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.