60 minučių. Vilniuje įskilęs daugiabutis: ar verta nerimauti šiuolaikine daugiabučių statyba?

60 minučių

2021.03.09 17:05

60 minučių. Vilniuje įskilęs daugiabutis: ar verta nerimauti šiuolaikine daugiabučių statyba?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Seimas į pirmą pavasario sesijos posėdį rinksis gyvai, o kitą savaitę posėdžiaus nuotoliniu būdu. Kas laukia Seimo pavasario sesijoje?

Vilniuje įskilus daugiabučiui, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada griežtinti projektuotojų, ekspertų atsakomybę. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos vyriausiasis patarėjas Aidas Valys teigė, kad pastato ekspertizė gali užtrukti nuo mėnesio iki trijų, tačiau pabrėžė, kad už tai yra atsakinga savivaldybė.

Vyriausybės ekspertų taryba siūlo leisti dirbti didesnėms nei 300 kvadratinių metrų parduotuvėms, turinčioms atskirus įėjimus, bet nustatyti joms reikalavimus riboti srautus, reikalauti medicininių kaukių ar respiratorių, reguliariai testuoti darbuotojus.

Seime pristatyta nauja Žvalgybos kontrolieriaus įstatymo koncepcija. Vienas koncepcijos autorių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad dokumentu siūloma steigti nepriklausomą žvalgybos ombudsmeno institutą, skirtą kontroliuoti dviejų tarnybų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento – veiklą.

Dėl karantino suvaržymų neveikiant kino teatrams, festivalis „Kino pavasaris“ šiemet siūlo galimybę neribotai žiūrėti filmus apsistojantiems Vilniaus ir Kauno viešbučiuose, taip pat kitų staigmenų. „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška teigia, kad nepaisant pandemijos, karantino ir kitų iššūkių festivalio data nesikeičia – jis vyks virtualioje erdvėje kovo 18 – balandžio 5 dienomis.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.