10–12. Ar jau viską žinome apie Lietuvos vardą?

10–12

2021.03.09 10:05

10–12. Ar jau viską žinome apie Lietuvos vardą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kovo 9-ojis – Lietuvos vardo diena. Ar visi klausimai dėl Lietuvos vardo kilmės ir paminėjimų istoriniuose šaltiniuose jau atsakyti? Kalbininkas, Vilniaus universiteto docentas Antanas Smetona ir istorikė, Vilniaus universiteto dėstytoja Inga Leonavičiūtė.

Iniciatyvą „Senjorai daro dalykus“ kviečia atkreipti dėmesį į veiklius senjorus. Iniciatyvos autorius Marijus Juronis, ispanų kalbos mokytoja Janina Stanaitienė.

Tarp Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų ekspertų mitybos rekomendacijų vis pabrėžiama ankštinių daržovių svarba mūsų meniu. Europos Sąjunga prieš trejus metus ėmėsi iniciatyvos skatinti ne tik žirnių, pupų, lęšių ir kitų ankštinių daržovių vartojimą, bet ir auginimą mūsų reigione. Mokslininkė iš Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Žydrė Kadžiulienė, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis, dietologė Kristina Jasmontienė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.