Pilno metro. Kino kūrėjai Dominyka ir Vykintas: mūsų kūryboje skamba dėmesio vienas kitam tema

Pilno metro

2021.03.09 11:05

Pilno metro. Kino kūrėjai Dominyka ir Vykintas: mūsų kūryboje skamba dėmesio vienas kitam tema

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Norime atkreipti žiūrovų dėmesį į svarbią socialinę problemą – pamirštus ir vienišus vyresnio amžiaus žmones. Šis animacinis filmas pasakoja apie močiutę, kuri kepa blynus ir kantriai laukia svečių. Įsivaizduokite tokį laukimą, kai tikriausiai niekas taip ir neateis“, – filmą „Močiutės blynai“ pristato vienas jo kūrėjų Vykintas Labanauskas. Močiutės istorija bus pasakojama ir naujausiame jo ir Dominykos Adomaitytės animaciniame filme „Stikliniai drambliai“. Apie senolius pasakojamose istorijose, kūrybinį tandemą namuose, ilgesnius ir trumpesnius kelius į kiną – pokalbis su folių menininke Dominyka Adomaityte ir animacijos kūrėju Vykintu Labanausku.

Praėjusią savaitę vykusioje nuotolinėje Berlyno kino festivalio ceremonijoje paskelbta, kad Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia 2020 metų filmavimo lokacija Europoje. Kauno filmų biuro vadovą Aurelijų Silkinį kalbina Kotryna Lingienė.

Vedėja Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.