Žinios. Nenoriai „AstraZeneca“ besiskiepiję pakruojiškiai suskubo išgirdę, kad gali pasinaudoti kita vakcina

LRT TELEVIZIJA

2021.03.09 16:15

Nors einant skiepytis nuo koronaviruso, pasirinkti, kurios vakcinos norisi – negalima, kai kuriose savivaldybėse yra būdų gauti norimą skiepą. Pakruojyje atsisakius vieno gamintojo vakcinos ir sužinojus, kad savivaldybė gavo kitą, ja gyventojai paskiepijami per porą savaičių. Merai sako, kad taip siekiama pagrindinio tikslo – paskiepyti kuo daugiau gyventojų.

Vyriausybės Ekspertų taryba siūlo leisti dirbti didesnėms nei 300 kvadratinių metrų parduotuvėms, turinčioms atskirus įėjimus, bet nustatyti joms reikalavimus riboti srautus, viduje dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius, reguliariai testuoti darbuotojus.

Iš daugiabučio sostinės Gabijos gatvėje vakar evakuotiems gyventojams leista grįžti į namus, ekspertų vertinimu namas saugus. Tačiau ne visi žmonės kol kas sutinka grįžti. Jų neįtikina ekspertų teiginiai, esą matomi defektai nėra esminiai ar keliantys pavojų namo konstrukcijai, dėl kurių kiltų grėsmė pastatui sugriūti.

Estija poryt uždaro sienas ir įveda griežtą karantiną bent mėnesiui – padėtį premjerė vadina kritine. Bus stabdoma visa mažmeninė prekyba nebūtinomis prekėmis, uždaromos visos maitinimo įstaigos, draudžiama sportuoti uždarose patalpose.

Mokesčių inspekcija suabejojo, ar visas verslas karantino paramą gauna teisėtai. Pagrįsti, kad atidėti mokesčius būtina, jau turės pustrečio šimto įmonių.

Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės Astrave reaktorius vėl įjungtas į šalies energetikos sistemą.

Jungtinėse Valstijose po kelių valandų atsinaujins teismas byloje, pernai įplieskusioje pasaulinį judėjimą už juodaodžių teises. Mineapolyje baltaodis policininkas bus teisiamas dėl juodaodžio George`o Floydo nužudymo.

Rusijoje balerina iš garsios trupės surengė neįprastą protestą prieš uosto statybą. Ant Suomijos įlankos ledo Ilmira Bagautdinova atliko Piotro Čaikovskio baleto „Gulbių ežeras“ fragmentus, spaudžiant 15 laipsnių šalčiui.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau