Gimtoji žemė. Įstrigo pluoštinių kanapių verslo plėtra

Gimtoji žemė

2021.03.09 06:07

Gimtoji žemė. Įstrigo pluoštinių kanapių verslo plėtra

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pluoštines kanapes Lietuvoje galima auginti, tačiau leidžiama perdirbti ne visą augalą. Pernai Seimas pritarė naujo įstatymo projektui, tačiau priėmimas įstrigo, todėl perpus sumažėjo pluoštinių kanapių plotai, pasitraukė Kanados investuotojai.

Kaip padėtį vertina augintojai ir perdirbėjai, ką žada politikai?

Lietuvoje toliau mažėja karvių bandų. Net tik mažuose bei vidutiniuose, bet ir didesniuose ūkiuose. Pasak Pieno gamintojų asociacijos prezidento ir Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininko Jono Vilionio, tokius pokyčius lemia ne tik mažos pieno supirkimo kainos.

Šią savaitę Lietuvoje minima 40 paukščių diena, siejama su masiniu paukščių parskridimu. Tikima, kad kovo 10 d. jau būna grįžusios 40 svetur žiemojusių paukščių rūšių. Ventės rago ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys aptaria šiuo metu stebimą paukščių migraciją.

Ved. Regina Montvilienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.