Draugystė veža. Bendruomenė – kantrybės mokykla

Draugystė veža

2021.03.06 14:35

Draugystė veža. Bendruomenė – kantrybės mokykla

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kauno „Arkos“ bendruomenė – vieta, kurioje intelekto negalią keičia galia oriai gyventi: dirbti, kurti, mokytis, bendrauti. Užsiėmimus čia lanko 29 bičiuliais vadinami asmenys. Laidos svečiai - vyraujančius stereotipus apie neįgaliuosius laužantis bendruomenės įkūrėjas Kaune, socialinių mokslų daktaras Gedas Malinauskas ir „Arkoje“ dirbanti asistentė Virginija Matulaitytė.

Pirmą kartą tokią bendruomenę 1964 metais Prancūzijoje įkūrė Žanas Vanjė. Apie prieš 57-erius metus kilusią tokią idėją, kuri, tais laikais, skambėjo keistokai, apie bendruomenės kūrimą Lietuvoje, kasdienybę, kuri pilna ne tik prasmingų veiklų, bet ir įvairiausių emocijų, kurios reikalauja visų kantrybės, supratimo, o svarbiausia – didelės meilės, laidoje pasakoja G.Malinauskas ir V.Matulaitytė.

Šiandien šie pašnekovai mūsų laidos svečiai – neatsitiktinai. Iniciatyvos „Draugystė veža“ nugalėtojų tarpe jau trečius metus yra būtent Kauno „Arkos“ atstovai. Prieš dvejusmetus drovioji Edita, kartu su asistente Ernesta keliavo, kartu su kitais laimėtojais, į Izraelį ir buvome liudininkais, kaip sužydėjo Edita kelionės metu ir po jos. Praėjusiais metais laimėjo, bet, dėl pandemijos, prizu pasinaudoti dar negalėjo bičiulis Mantas su asistentu Gedvidu. Tikriausiai daugelis prisimename Manto frazę: „Lapė aš, lapė tu, lapės mes visi kartu“, šių metų laimėtoja – Erika, vėl iš Kauno „Arkos“. Visi labai džiaugiamės, kad lygiomis teisėmis ir labai natūraliai bičiuliai, turintys intelekto negalią, įsiliejo į „Draugystė veža“ bendruomenę, kartu dalyvavo praėjusį rudenį, dar prieš karantiną, spėjusiame įvykti patirtinių susitikimų ture „Stiprybė tavyje“. Laidoje pašnekovai pasakoja, ką iš tikrųjų išgyvena bendruomenės bičiuliai, kai rengiasi dalyvauti tokiuose projektuose ir jų metu.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.