Kultūros savaitė. Vertėja, muzikantė Eglė Naujokaitytė, režisierius Titas Sūdžius ir KintaiArts

Kultūros savaitė

2021.03.06 09:05

Kultūros savaitė. Vertėja, muzikantė Eglė Naujokaitytė, režisierius Titas Sūdžius ir KintaiArts

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lietuvių literatūros ir tautosakos insitutas paskelbė kūrybiškiausių knygų 12-uką, komentuoja literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

Kintai – ne tik stotelė pakeliui į Ventės ragą. KintaiArts jau tapo svarbiu tašku menininkams, ieškantiems rezidencijų erdvės kūrybai, savo krypties čia laikosi miesto muzikos festivalis, o dabar KintaiArts su partneriais Italijoje organizuoja konkursą menininkams iš visos Europos.

Režisierius Titas Sūdžius nuo 2018 metų kasmet lipa ant „KLIPVID“ apdovanojimų scenos. Šiemet jo kurtas „SOLO ansamblio“ dainos „Dansingas“ klipas laimėjo 4 kategorijose, o čia vaizduojamas melagingas pranašas įkūnija ir paties režisieriaus nerimą dėl pasaulio ateities.

Vertėjos Tomos Gudelytės komentaras apie metus be teatro.

Pasaulyje: virtualios Berlinalės laimėtojai, priminimas apie Baltarusijoje toliau persekiojimus kultūros žmones ir viena iš nedaugelio gyvus pasirodymus vis dar rengiančių Sofijos operų.

Venesueloje augusi vertėja ir muzikantė Eglė Naujokaitytė jau beveik 5 metus gyvena Meksikoje. Čia verčia iš ispanų ir anglų kalbų, kuria muziką ir ją groja. Viename Meksiko knygynų apie neturistinę, itin tirštą šios šalies pusę ir naujausią lietuvės verstą knygą – Fernandos Melčior „Uraganų sezoną“ – su Egle pasikalbėjo Kotryna Lingienė.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.