Perkraunant civilizaciją. Kaip organizuoti lokalius karantinus, kad dėl koronaviruso nereikėtų suvaržyti visos šalies?

Perkraunant civilizaciją

2021.03.05 18:12

Perkraunant civilizaciją. Kaip organizuoti lokalius karantinus, kad dėl koronaviruso nereikėtų suvaržyti visos šalies?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius teigia, kad savivaldybėms būtų galima perleisti atsakomybę valdyti epidemiologines situacijas. Tačiau reikia nustatyti aiškius kriterijus, nes buvo atvejų, kai savivaldybės linko mažiau testuoti, kad dirbtinai sumažintų užsikrėtimo atvejų.

Kinijoje gyvenantys vertėja Indrė Balčikonytė-Huang bei studentas Paulius Ivanovas tikina, kad jų netrikdo tai, jog valdžia lokalius karantinus organizuoja sekdama gyventojų judėjimą per mobiliuosius telefonus. Buvęs Europos Sąjungos komisaras Vytenis Andriukaitis pavyzdį siūlo imti iš demokratinių šalių: Japonijos ir Taivano.

Ved. Audrius Lelkaitis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje analizuojama, kaip žmonės, kolektyvai, visuomenė bando spręsti problemas, kurios kilo dėl koronoviruso pandemijos. Epidemija parodė, kad žmonija per mažai investavo į esminius dalykus: sveikatos apsaugą, mokslą, išsilavinimą, kultūrą. Tačiau norint, kad problemos nesikartotų, reikia kardinalių pokyčių. Laidoje bandoma atsakyti, kaip atmerkti visuomenės akis į problemas, kurių ateityje tik daugės. Laida transliuojama penktadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Perkraunant civilizaciją

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.