Žinios. Prancūzija sako galinti pasekti Italijos pavyzdžiu ir blokuoti vakcinų eksportą už ES ribų

Vakar pasiskiepijusi kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, skiepijimo procesą vadina chaotišku. Anot jos, blogai, kad vakcinuojamų žmonių sąrašai sudaromi rankiniu būdu. Taip gydymo įstaigose susidaro netolygumai, be to, daug vakcinos ilgai nepanaudojama.

Baltarusijos generalinė prokuratūra kreipėsi į Lietuvą prašydama išduoti buvusią kandidatę į prezidentus Sviatlaną Cichanouskają. Minskas nori ją patraukti baudžiamojon atsakomybėn už esą nusikaltimus valdymo tvarkai, visuomenės ir valstybės saugumui.

Vyriausybei nuo kitos savaitės leidus atnaujinti vairavimo mokymus ir egzaminus, paaiškėjo, kad taikyti prievolės testuoti instruktorius neleidžia įstatymai. Anot premjerės, dabartinė tvarka nenumato kompensacijos darbdaviams, kurie būtų apkrauti papildoma finansine našta privalomai testuoti darbuotojus.

Prancūzija sako, kad gali pasekti Italijos pavyzdžiu ir taip pat blokuoti vakcinų eksportą už Europos Sąjungos ribų. Italija vakar blokavo Australijai skirtą „AstraZenecos“ vakcinų siuntą. Australija paragino sprendimą peržvelgti, bet pažymėjo – Europoje padėtis kur kas blogesnė, todėl skiepų reikia labiau.

Į Iraką keturių dienų vizito atvyko popiežius Pranciškus. Šalyje pirmą kartą lankosi katalikų bažnyčios vadovas. Taip jis siekia išreikšti solidarumą su Irako krikščionių bendruomene, nuniokota karų ir religinio persekiojimo.

Sukurti be rankų valdomi neįgaliųjų vežimėliai. Toks prietaisas valdomas kūno judesiais, suteikia galimybę žmogui pasijusti lyg stovint – pakilti į stovinčio žmogaus akių lygį.

Praėjusios žiemos gausaus sniego padariniai ir tikrieji nuostoliai, pasak miškininkų, paaiškės tik vasarai atėjus. Dabar šalinamos sniegolaužos ir tai daryti reikia neatidėliojant. O to nepadariusiems miškų savininkams grės baudos.

Sportas. Orai.

Ved. Eglė Matonienė.