Žinios. Kliūtys atnaujinti vairavimo egzaminus: paaiškėjo, kad taikyti prievolės testuoti instruktorius neleidžia įstatymai

Vakar pasiskiepijusi kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, skiepijimo procesą vadina chaotišku. Anot jos, blogai, kad vakcinuojamų žmonių sąrašai sudaromi rankiniu būdu. Taip gydymo įstaigose susidaro netolygumai, be to, daug vakcinos ilgai nepanaudojama.

Vyriausybei nuo kitos savaitės leidus atnaujinti vairavimo mokymus ir egzaminus, paaiškėjo, kad taikyti prievolės testuoti instruktorius neleidžia įstatymai. Anot premjerės, dabartinė tvarka nenumato kompensacijos darbdaviams, kurie būtų apkrauti papildoma finansine našta privalomai testuoti darbuotojus.

Baltarusijos generalinė prokuratūra kreipėsi į Lietuvą prašydama išduoti buvusią kandidatę į prezidentus Sviatlaną Cichanouskają. Minskas nori ją patraukti baudžiamojon atsakomybėn už esą nusikaltimus valdymo tvarkai, visuomenės ir valstybės saugumui.

Kanbera Europos Komisijos paprašė peržvelgti Italijos sprendimą blokuoti Australijai skirtą „AstraZenecos“ vakcinos siuntą, kurioje – 250 tūkstančių dozių. Tačiau Australija sprendimo nesureikšmina ir sako, kad skiepų programos tai nepaveiks.

Partijos vėl sėda prie bendro stalo tartis dėl ilgalaikių švietimo gairių. Visi vieningai sutaria, kad būtina kelti ugdymo kokybę, tačiau kaip to pasiekti, mato skirtingai. Dar kartą suburti politines partijas ir susitarti dėl švietimo nacionaliniu lygiu bando premjerė Ingrida Šimonytė.

Klaipėdiečiams skundžiantis dėl taršos, galbūt sklindančios iš jūrų krovinių kompanijos „Klasco“ teritorijos, aplinkosaugininkai įmonėje šiandien pradėjo neplaninį patikrinimą. Aiškinamasi, ar atliekant krovos darbus nepažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, galima oro tarša kietosiomis dalelėmis, taip pat, kaip laikomasi taršos leidime nustatytų sąlygų.

Į Iraką keturių dienų vizito atvyko popiežius Pranciškus. Šalyje pirmą kartą lankosi katalikų bažnyčios vadovas. Taip jis siekia išreikšti solidarumą su Irako krikščionių bendruomene, nuniokota karų ir religinio persekiojimo.

Kinija skelbia Honkongo rinkimų sistemos reformą, kuri užtikrins Pekinui lojalių įstatymų leidėjų daugumą miesto parlamente. Pekinas spręs ir kas gali dalyvauti rinkimuose – taip iš esmės užkirsdamas kelią demokratinei opozicijai.

Ved. Eglė Matonienė.