Laba diena, Lietuva. Grybauskaitė negaili kritikos valdžiai dėl komunikacijos stokos

Grybauskaitė skiepijimo procesą šalyje vadina chaotišku: jeigu tai tęsis per masinę vakcinaciją – turėsime problemų

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį gavo pirmąją koronaviruso vakcinos dozę. Kaip skelbia pati prezidentė, ji vakcina pasitiki, todėl, atėjus jos eilei, nuskubėjo skiepytis. Dieną po skiepo LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ komanda pakalbino prezidentę.

Pečeliūnas įvertino COVID-19 statistiką: situacija ženkliai pagerėjusi, bet atsipalaiduoti dar anksti

Lietuvoje stebimi mažesni užsikrėtimų ir mirčių skaičiai nuo COVID-19. Tačiau ar ši statistika reiškia, kad pandeminė situacija šalyje gerėja? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su Santaros klinikų direktoriumi medicinai Valdu Pečeliūnu.

Istorinis popiežiaus vizitas Irake – vykdo dar 2003 metais Jono Pauliaus II duotą pažadą

Popiežius Pranciškus penktadienį išvyko pirmojo, istorinio, apaštališkojo vizito į Iraką. Kaip pasakoja Bažnyčios istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Paulius Subačius, šiuo veiksmu Pranciškus įvykdys tai, ko prieš daugiau kaip du dešimtmečius labai troško popiežius šv. Jonas Paulius II, kuriam kelią užkirto politinė padėtis Irake. Plačiau šia tema – užsienio naujienų redaktoriaus Tado Paškevičiaus komentaras.

Apskaičiavę galimus nuostolius dėl galimų kitų pandemijų, mokslininkai ragina Kiniją atsisakyti laukinių gyvūnų mėsos, o pasaulio – stabdyti miškų kirtimus

Ekonomistai skaičiuoja nuostolius dėl pandemijos, tačiau kiek gali kainuoti bandymai išvengti ateinančių pandemijų? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja reporterė Jurgita Čeponytė.

Urbonaitė apie pokyčius prezidentūroje: Nausėda supranta, kad komunikacija yra jo silpnoji vieta

Penktadienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – tradicinis politologės Rimos Urbonaitės komentaras.

Lietuviai sukūrė vežimėlį-robotą neįgaliesiems: valdomas be rankų ir gali pakilti į stovinčio žmogaus akių lygį

Be rankų valdomi neįgaliųjų vežimėliai – jau sukurti. Per ketverius metus lietuvių įmonė pagamino vežimėlį-robotą. Toks prietaisas valdomas intuityviais kūno judesiais ir suteikia galimybę žmogui pasijusti lyg stovint – pakilti į stovinčio žmogaus akių lygį. Kaip atrodo toks prietaisas – reportaže.

Ąžuolus tvarkantys miškininkai neapsieina be kuriozų ir liūdesio: viename rado kastuvą, taip pat ir padegtų šimtamečių medžių

Kauno Ąžuolyną tvarkantys arboristai pasakoja viename iš ąžuolų radę įmestą kastuvą, taip pat ir padegtų šimtamečių ąžuolų. Apie darbus tvarkant medžius ir prasidėjusią rekonstrukciją Ąžuolyne plačiau Jūratė Anilionytė.

Miškininkams – pats darbymetis: valomi gausaus praėjusios žiemos sniego neatlaikę medžiai

Artėjantį savaitgalį sinoptikai itin šiltų orų nežada, tad apie nulį besisukiojanti temperatūrą pasivaikščioti gal ir nevilios pažintiniais miškų takais, kuriais jau galima būtų pasivaikščioti atlaisvinus karantiną. Tačiau tokiais orais ir negausiais pasivaikščiojančių būriais tikrai džiaugiasi miškininkai, kuriems dabar pats darbų įkarštis – valomi gausaus praėjusios žiemos sniego neatlaikę medžiai.

Jaunas drožėjas kasdien įgyvendina savo svajones skulptūrose ir dėkoja pirmam mokytojui: ačiū, kad atvedėte į medžių karalystę

Jaunas drožėjas, besikuriantis Suvalkijoje, sako kasdien įgyvendinantis savo svajones. Jo išdrožtos Šv. Kazimiero skulptūros porą metų buvo pripažintos geriausiomis Šv. Kazimiero statulėlių parodoje. Tautodailininkas iš medžio kuria įvairius dirbinius. Surengė septynias asmenines parodas. Su drožėju susitiko reporterė Rūta Lankininkaitė.

Ved. Jovita Vitkauskė.