Žinios. Nyderlandų išradėjas siekia išbandyti aparatą, kuris užsikrėtimą koronavirusu galėtų nustatyti iš žmogaus riksmo

LRT TELEVIZIJA

2021.03.05 14:17

Baltarusijos generalinė prokuratūra kreipėsi į Lietuvą prašydama išduoti buvusią kandidatę į prezidentus Sviatlaną Cichanouskają. Minskas nori ją patraukti baudžiamojon atsakomybėn už esą nusikaltimus valdymo tvarkai, visuomenės ir valstybės saugumui.

Statistikos departamentas skelbia, kad per parą patvirtinti 434 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė dar 5 žmonės. Per praėjusią parą izoliuoti 1091 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 62 128 asmenys.

Vyriausybei nuo kitos savaitės leidus atnaujinti vairavimo mokymus ir egzaminus, paaiškėjo, kad taikyti prievolės testuoti instruktorius neleidžia įstatymai.

Kanbera Europos Komisijos paprašė peržvelgti Italijos sprendimą blokuoti Australijai skirtą „AstraZenecos“ vakcinos siuntą, kurioje – 250 tūkstančių dozių.

Kinija skelbia Honkongo rinkimų sistemos reformą, kuri užtikrins Pekinui lojalių įstatymų leidėjų daugumą miesto parlamente. Pekinas spręs ir kas gali dalyvauti rinkimuose – taip iš esmės užkirsdamas kelią demokratinei opozicijai.

Nyderlandų išradėjas siekia išbandyti aparatą, kuris užsikrėtimą koronavirusu galėtų nustatyti iš žmogaus riksmo. Specialioje kabinoje galbūt sergantis asmuo turėtų tiesiog šaukti, o teigiamas ar neigiamas rezultatas būtų gautas per tris minutes.

Ved. Eglė Matonienė.