Ryto allegro. Laukiame kino teatrų atidarymo – kiek filmų „rūgsta ant lentynos“?

Ryto allegro

2021.03.05 07:05

Ryto allegro. Laukiame kino teatrų atidarymo – kiek filmų „rūgsta ant lentynos“?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros leidinio „Literatūra ir means“ naujausio numerio apžvalga.

Grupės „SOLO ansamblis“ dainos „Dansingas“ klipas KLIPVID apdovanojimuose laimėjo net keturiose kategorijose. Pokalbis su klipo režisieriumi Titu Sūdžiumi.

Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalgoje: vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos ir iliustruotojos Eídvilės paveikslėlių knyga „Ketvirtadienį: knyga broliams ir sesėms“ ir britų autorės Saros Collins debiutinis pramoginis romanas „Franės Langton išpažintis“.

Šeštadienį organizuojamas taikus meno ir kultūros sektoriaus atstovų protestas „Einanti paroda“. Pasak organizatorių, juo siekiama atkreipti dėmesį į profesionalųjį meną bei jo neprieinamumą visuomenei „dėl karantino laikotarpiu neveikiančių, nors ir galinčių užtikrinti saugumą, ekspozicinių erdvių.“

Užsidarius kino teatrams, sustojo ir filmų rodymas. Kai kurie lietuviški filmai savo premjerinių parodymų laukia jau nuo 2020-ųjų rugpjūčio, o laukiant kino teatrų atidarymo, ilgėja ir rodysiamų filmų sąrašas. Kiek filmų šiuo metu „rūgsta ant lentynos“? Kokios taktikos imsis prodiuseriai, kad filmų gausoje jų darbai neliktų nepastebėti? Kokia rizika būti pirmuoju ekrane rodomu filmu, kai kino teatrų lankymo ritualas primirštas? Lietuvos kino centro vadovas Laimonas Ubavičius, „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas ir prodiuserė Marija Razgutė.

Pernai įvykęs tarptautinis Vokiečių gatvės rekonstrukcijos projekto konkursas ir išrinktas projektas nugalėtojas neramina specialistus. Žvelgiant į vienos seniausių Vilniaus senamiesčio gatvių daugiasluoksniškumą, pasak specialistų, pasigendama aiškiai suformuluotų labai svarbių paveldo apsaugos akcentų.

„Koncertas vienam“ – pandemijos įkvėptas LRT KLASIKOS koncertų ciklas iš tuščių koncertų salių. Penktadienį Kauno valstybinėje filharmonijoje vienam klausytojui koncertuos operos solistė Vida Miknevičiūtė, kuriai akomponuos Justas Čeponis. Tiesioginę koncerto transliaciją bus galima matyti portale LRT.lt ir girdėti per LRT Klasiką.

Ved. Austėja Kuskienė ir Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.