Žinios. Atidaroma Kaziuko mugė – vyks internete, nors svarstyta gyvos šventės datą perkelti

LRT TELEVIZIJA

2021.03.04 07:08

Saugumo ir žvalgybos tarnybų vadovai šiandien pristatys Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Tokias ataskaitas Saugumo departamentas ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento vadovai pristato kasmet. Pernai ataskaitoje įvardyta, kad didžiausią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui kelia Rusija ir Kinija.

Lietuvos vežėjai sako, kad transporto sektoriuje dirbančios įmonės susiduria su vis didesniais ekonominiais sunkumais. Esą ties žlugimo riba yra atsidūrusios privačios tarpmiestinio keleivinio transporto įmonės, kurios priverstos mažinti reisus, nes vos surenka pinigų einamosioms išlaidoms, pavyzdžiui, degalams ar darbo užmokesčiui.

Europos Komisija ruošiasi pristatyti atlyginimo skaidrumo priemones. Siūlymai turėtų pagerinti darbuotojų prieigą prie informacijos, susijusios su darbo užmokesčiu. Taip tikimasi padidinti skaidrumą, susijusį su diskriminacija.

Ispanijai pristačius naują, maisto kurjeriams daugiau garantijų suteikiantį įstatymą, nauja tvarka pasitinkama nevienareikšmiškai. Naujasis įstatymas turėtų užtikrinti didesnį maistą į namus pristatančių darbuotojų teisinį bei ekonominį saugumą, tačiau dalis teigia, kad nauja tvarka apribos darbo lankstumą ir galimybę užsidirbti.

Šiemet įprasta Kaziuko mugė nevyks, tačiau nuo šiandien ji rengiama internete. Pasak Vilniaus vicemerės Editos Tamošiūnaitės, Kaziuko anksčiau mugę svarstyta perkelti į balandį, tačiau nuspręsta ją rengti virtualiai – esą, kad ir kokie būtų karantino ribojimų sušvelninimai balandžio–gegužės mėnesiais, galimybė saugiai organizuoti šimtus tūkstančių žmonių pritraukiančios šventę praktiškai neįmanoma.

Orai. Sportas.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau