Lietuvos diena. Besimokantys vairuoti reikalauja atnaujinti vairavimo mokymą ir egzaminus

Lietuvos diena

2021.03.03 13:05

Lietuvos diena. Besimokantys vairuoti reikalauja atnaujinti vairavimo mokymą ir egzaminus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vyriausybė posėdyje planuoja spręsti dėl praktinio vairavimo egzamino. O šiuo metu didžiuosiose šalies miestuose prasidėjo besimokančiųjų vairuoti protesto akcijos. Vyriausybės jie reikalauja atnaujinti praktinį vairavimo mokymą ir egzaminus. Protestai vyksta Vilniuje prie Seimo, o Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje – prie savivaldybių. Ir čia dalyvauja variavimo mokyklų atstovai, mokymų ir egzaminų laukiantys būsimieji vairuotojai.

Startavo pajamų ir turto deklaravimas. Tai jau padarė per du šimtai tūkstančių gyventojų. Pasak Mokesčių inspekcijos, visi dirbantys gyventojai deklaracijas už pernai metus turi pateikti iki gegužės pradžios. Pagrindinė šių metų naujovė – deklaracija vyks išskirtinai nuotoliniu būdu, o specialistai konsultuoja tik telefonu. Mokesčių inspekcija elektroninėje deklaravimo sistemoje pateikė informaciją dviejų milijonų trijų šimtų tūkstančių gyventojų apie jų pajamas ir išlaidas už pernai metus: didžiajai daliai (1,74 mln.) gyventojų užteks deklaracijas patvirtinti ir pateikti.

Seimo Ekonomikos komitetas svarsto situaciją dėl dalinio nekilnojamojo turto nuomos mokesčio kompensavimo: pirmojo karantino patirtis ir antrojo karantino faktinė situacija.

Su darbo vizitu į Lietuvą atvykusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid su Lietuvos vadovu Gitanu Nausėda aptarė COVID-19 situaciją, padėtį Rusijoje ir Baltarusijoje. Pasak prezidentūros, Estijos prezidentės Kaljulaid vizitas yra skirtas Lietuvos ir Estijos diplomatinių santykių de jure 100-mečiui paminėti.

Ar bus įteisintas priverstinis automobilių nuvežimas. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete klausymai dėl Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų, kuriomis siūloma įteisinti ir reglamentuoti priverstinį transporto priemonės nuvežimą.

Junginės Valstijos sako jau iki gegužės galo turėsiančios užtektinai vakcinų paskiepyti visus suaugusius amerikiečius – pora mėnesių anksčiau nei planuota. Tuo metu kai kuriose kitose valstijose, pavyzdžiui, Teksase verslai jau nuo kitos savaitės ketina atnaujinti veiklą.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.