Panorama. Sugrąžinta parama jaunoms šeimoms piktina merus – subsidiją taiko tik miestuose, kuriuose būstai nebrangūs

2020 m. ketvirtąjį ketvirtį darbo užmokestis popieriuje augo nuo 1 302 eurų (825 eurai į rankas) iki 1467 eurų (935 eurų į rankas). Labiausiai augo ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimai, kurie padidėjo nuo 1 012 iki 1 369 eurų popieriuje, rodo „Sodros“ duomenys.

Kitą savaitę prasidėsiančioje Seimo pavasario sesijoje parlamentarai nežada svarstyti nei šiuo metu viešojoje erdvėje aštriai diskutuojamos Stambulo konvencijos, nei anksčiau valdančiųjų planuotos mokesčių reformos.

Norint išspręsti vieną ar kitą klausimą tampa populiaru kurti peticijas ir rinkti parašus. Tačiau, ekspertų vertinimu, retas pasirašantis žino, kokie reikalavimai peticijai keliami, kad ji būtų priimta svarstyti.

Sostinės mokykloje per savaitę kontaktinio ugdymo nenustačius nė vieno užsikrėtusiojo COVID-19, premjerė sako, kad norint atnaujinti kontaktinį ugdymą kitose mokyklose dar reikia laiko.

JAV paskelbė sankcijų 7 aukštiems Rusijos pareigūnams ir verslo subjektams dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir įkalinimo.

ES sankcijos Rusijai dėl konflikto Donbase liks galioti, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba sulaikė vienu turtingiausių Lietuvos verslininku laikomą Rimandą Stonį.

Į Baltijos šalių rinką patenkanti Astravo jėgainės elektra kelia riziką strateginiam sinchronizacijos su Vakarų Europos tinklais projektui, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Baltarusijos tyrimų komitetas skelbia opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos paiešką ir prašys jos ekstradicijos.

Jaunoms šeimoms vėl grąžinta galimybė pasinaudoti subsidija pirmajam būstui kai kuriose savivaldybėse. Į sąrašus nepateko tie miestai ir rajonai, kuriuose nekilnojamasis turtas gerokai brangesnis.

Kretingos rajone aplinkosaugininkai rado nežymėtą vamzdį, iš kurio Salantuose į tvenkinį pateko teršalai. Surinktos 2-3 tonos, kaip manoma, dyzelinio kuro.

Metai iš metų ūkininkai, mokslininkai ir valdžia kalba apie būtinybę tvarkyti melioracijos sistemą ir įrengti reguliuojamą drenažą, tačiau kol kas dažniausiai tik remontuojamos ir rekonstruojamos senos sistemos. O ir tokiems darbams lėšų nuolat trūksta. Pernai skirta rekordinė suma, beveik 60 mln. eurų, šiemet lėšų vėl mažiau. Ūkininkai sako, kad patiems įrengti reguliuojamą drenažą – brangu.

Ukraina buvo priversta iš Lenkijos atšaukti du diplomatus, kurie buvo sulaikyti pasienyje, kai bandė į Lenkiją įvežti 16 kilogramų aukso ir 90 tūkstančių pakelių cigarečių.

Austrijoje, kad gyventojų testavimas būtų tikrai masinis, vaistinėse nemokamai dalijami greitieji testai.

Daugiau nei dešimtmetį Prancūzijoje ir Belgijoje gyvenanti šokėja ir choreografė Vilma Pitrinaitė per karantiną ir saviizoliaciją sukūrė naują virtualų spektaklį „Tai ne tavo sapnas“, kuris gimė iš bendruomeniškumo stokos.

Šiuolaikinės skulptūros bei instaliacijos meną pristatanti Vilniaus galerija AV-17 jubiliejinį, dešimties metų veiklos sezoną, pradeda skulptoriaus Rafalo Piesliak kūryba. Skilusios antikvarinės lėkštės menininko rankose tapo komunikacijos kūriniais.

Europos transliuotojų sąjunga paskelbė planą, kaip šių metų gegužę planuojama rengti „Eurovizijos“ dainų konkursą. Nyderlanduose, Roterdame Eurovizija vyks gegužės 18-22 dienomis, dalyviai gyvai koncertuos Roterdamo arenos scenoje.

Ved. Eglė Bučelytė.