Lietuvos diena. Pandemijos metais atlyginimai vidutiniškai didėjo 110 eurų

Lietuvos diena

2021.03.02 13:05

Lietuvos diena. Pandemijos metais atlyginimai vidutiniškai didėjo 110 eurų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

SODRA teigia, kad pandeminiais 2020 metais dirbančių žmonių skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais. Jos duomenimis, ketvirtąjį metų ketvirtį vidutinės gyventojų, dirbusių visą mėnesį, pajamos iki mokesčių siekė 1467 eurus – 12,7 proc. daugiau nei prieš metus, o po mokesčių – 935 eurus, arba 13,3 proc. daugiau. Sparčiausiai – 35 proc. – augo ikimokyklinukų mokytojų atlyginimai.

Naują trišalę prekybos elektra su Rusija metodiką Baltijos kaimynėms siūlanti Lietuva tikisi iki birželio pabaigos su jomis susitarti dėl Astravo atominės elektrinės elektros blokados, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Ministras tikisi, kad pavyks susitarti su Latvija ir Estija dėl elektros iš Baltarusijos blokados, tačiau nepavykus to padaryti svarstomas ir planas B.

Lietuvos keliuose pastaraisiais metais avarijų mažėja. Policijos teigimu, pagrindinė avarijų priežastis išlieka-saugaus leuitino greičio viršijimas.

Kretingos rajone į tvenkinius netoli Salanto upės išsiliejo teršalai. Gelbėtojų teigimu, pastatytos boninės užtvaros jiems sulaikyti, specialūs automobiliai, kurių talpa apie 30 tonų teršalų su vandeniu siurbia teršalus. Manoma, kad tai dyzelinas, neišku iš kur atsirandantis?

Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad Nerealu tikėtis, kad pasaulis įveiks koronaviruso pandemiją iki šių metų pabaigos. PSO ekstremaliųjų situacijų direktorius Maiklas Rajenas sakė, kad koronaviruso krizė gali būti sušvelninta mažinant hospitalizuojamų pacientų skaičių ir užsikrėtusiųjų mirštamumą.

Prancūzijos eksprezidentas Nikolia Sarkozy nuteistas metus kalėti už korupciją. Sarkozy buvo kaltinamas korupciją ir prekyba poveikiu. Paryžiaus teismas eksprezidentui formaliai skyrė trejus metus įkalinimo, tačiau dveji metai skirti lygtinai. Tačiau kartu nurodoma, kad mažai tikėtina, jog buvęs prezidentas atsidurs už grotų. Mat faktinis įkalinimas Prancūzijoje paprastai taikomas tais atvejais, kai bausmės laikas būna ilgesnis kaip dveji metai.

Verslą iš Lietuvos į Lenkiją iškeliantys vežėjai sako tai darantys dėl kelių priežasčių - mažesnių mokesčių, Mobilumo paketo, pigesnio draudimo. Mokesčių inspekcija įspėja juos, kad iškeliant verslą teks susimokėti papildomus mokesčius.

Ved. Madona Lučkaitė

logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.