Savo galva. Urtė Neniškytė: neuromokslininkės požiūris ne tik apie smegenis, bet ir apie tai, kaip reaguoti į užrašą „mokslininkai nustatė“

Savo galva

2021.03.03 11:00

Savo galva. Urtė Neniškytė: neuromokslininkės požiūris ne tik apie smegenis, bet ir apie tai, kaip reaguoti į užrašą „mokslininkai nustatė“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pokalbis apie mokslą, smegenis ir kritinį mąstymą. Ką kiekvienas turėtume žinoti apie smegenis? Kas padeda smegenims veikti geriau ir ilgiau? Ar girdėjimas skirtingų balsų savo galvoje jau yra patologija? Ar prisiminimus mes iš tikrųjų atsimename? Kaip veikia vaizduotė ir ar žmogus geba sukurti kažką visiškai naujo? Kodėl kalbų mokymasis smegenims yra svarbus ir kodėl kalbant gimtąją kalbą mes vis tiek naudojame svetimybes? Ar smegenyse galime surasti „sąžinę“? Į kurią pusę reiktų kreipti švietimo sistemą, žinant apie žmogaus smegenis tai, ką žino šiandieniniai mokslininkai?

Pokalbis su biochemike ir neuromokslininke, gavusia ne vieną tarptautinį apdovanojimą, dirbančia Vilniuje VU „Gyvybės mokslų centre“ dr. Urte Neniškyte.

Tinklalaidę veda teatro kūrėjas, dramaturgas, režisierius ir aktorius – Justas Tertelis.

Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

logo

Tinklalaidė „Savo galva“ skirta ne filosofijos mąstytojams, bet kiekvieną dieną praktiškai, agumentuotai ir racionaliai dirbantiems, besimokantiems, kuriantiems ir sprendžiantiems. Mėgstantiems į reiškinius pažvelgti iš skirtingų perspektyvų, ir paklausti savęs: „Ar tikrai, tai ką aš girdžiu, matau, skaitau yra tiesa? Iš ko aš sprendžiu, kad tai – tiesa?“ Įvairių sričių ekspertų, profesionalų savo laidoje klausime ne tik „ką“ jie galvoja, bet ir „kaip” jie galvoja apie vieną ar kitą reiškinį. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą trečiadienį.Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Kiti laidos epizodai

Savo galva

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.