Pilno metro. Režisierius Andrius Lekavičius: 90-ieji – įdomiausias laikmetis, kuriame man teko gyventi

Pilno metro

2021.03.02 11:05

Pilno metro. Režisierius Andrius Lekavičius: 90-ieji – įdomiausias laikmetis, kuriame man teko gyventi

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Aš esu gimęs dar Sovietų sąjungoj, tad kaip vaikas, kaip paauglys, kaip asmenybė labiausiai formavausi 90-aisiais. Manau, kad visai mano kartai tas virsmas iš lengvo komunizmo į kapitalizmą yra svarbus,“ – apie filmuose itin ryškias Nepriklausomybės pradžios refleksijas sako režisierius Andrius Lekavičius, šiuo metu dalyvaujantis Berlyno kino festivalio talentų sekcijoje. Pokalbis su A. Lekavičiumi apie kuriamą interaktyviąją dokumentiką, norą pasakoti istorijas bei naujausią dokumentinį filmą apie šviesaus atminimo Vytautą Kernagį.

Jau beveik keturis mėnesius, nuo lapkričio pradžios, kino teatrai – uždaryti. Šalies Kino rodytojų asociacijos nariai teigia, kad, nepaisant dabartinės epidemiologinės situacijos, jie jau šiandien galėtų atsiverti ir užtikrinti kone didžiausią saugumą, lyginant su kitomis viešomis vietomis. Jų saugumą lemia trys dėmenys: erdvi patalpa, išlaikomas atstumas tarp žiūrovų ir, svarbiausia, – ventiliacijos sistema. Pasakoja Inesa Rinkevičiūtė.

Vedėja Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.