Ryto garsai. Ko reikia, kad Lietuva prisijungtų prie Stambulo konvencijos?

Ryto garsai

2021.03.02 06:30

Ryto garsai. Ko reikia, kad Lietuva prisijungtų prie Stambulo konvencijos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Stambulo konvencijos ratifikavimas kelia politines aistras. Kolegė Liepa Želnienė pasidomėjo, ką reikštų jos priėmimas Lietuvoje ir kaip su konvencija susiję politiniai procesai vyksta kaimyninėse šalyse.

Pasaulyje plintant naujoms koronaviruso mutacijoms, kai kurios šalys vykdo papildomus tyrimus, siekdamos nustatyti tokius atvejus. Reaguodamos į augantį užsikrėtimų skaičių, valstybės pratĘsia karantiną ir ribojimus, dalis – užsidaro nuo kaimynų.

Epidemiologai pastebi, kad vis daugiau žmonių skuba išsitirti į laboratorijas antikūnų, nes siekia išsiaiškinti, ar persirgo koronavirusu. Nors Covid-19 antikūnų ištyrimas mokamas, besikreipiančių skaičius auga – kai kur registracija rezervuojama stipriai į priekį.

Užsienio įvykių apžvalga. Lukas Kivita.

Prieš geras dvi savaites Automobilių nuomos paslaugą teikianti įmonė paskelbė, kad programišiai pavogė ir internetiniame forume paskelbė duomenis, kuriuos jie buvo patikėję „CityBee“. Vardai, pavardės, asmens kodai, telefonų numeriai, elektroninio pašto ir gyvenamosios vietos adresai, vairuotojų pažymėjimo numeriai, užkoduoti slaptažodžiai, pavogti iš migracinės „CityBee“ duomenų bazės. Kas toliau?

Verslą iš Lietuvos į Lenkiją iškeliantys vežėjai sako tai darantys dėl kelių priežasčių - mažesnių mokesčių, Mobilumo paketo, pigesnio draudimo. Mokesčių inspekcija įspėja juos, kad iškeliant verslą teks susimokėti papildomus mokesčius. Tema domėjosi Marius Jokūbaitis.

Ko reikia, kad Lietuva prisijungtų prie Stambulo konvencijos?

Ekonomikos ir inovacijų ministrė pristatė kompensacijų už darbuotojų testavimo nuo COVID-19 priemonę. Pokalbis su ministre Aušrine Armonaite.

Šįkart projekto "LRT ieško sprendimų" žurnalistai domisi, kaip padidinti visuomenės finansinį raštingumą. Ekspertų manymu, verslumo ir ekonomikos pamokos turėtų prasidėti jau ankstesnėse klasėse. Šįkart pasakojimas apie Klaipėdos Vydūno gimnazijos pavyzdį, kaip mokiniai ekonomikos pamokose sukūrė unikalią verslo idėją ir ją pavertė realiai veikiančia bendrove "Arbatukas". Pasakojimą parengė Marius Jokūbaitis.

Savaitės komentaras. Autorė - apžvalgininkė Liepa Želnienė.

Ved. Rūta Kupetytė

logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.