Ryto allegro. Ar iš persiškų kilimų galime sužinoti apie Irano kultūrą, meną, architektūrą ir religiją?

Ryto allegro

2021.03.02 07:05

Ryto allegro. Ar iš persiškų kilimų galime sužinoti apie Irano kultūrą, meną, architektūrą ir religiją?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausios publikacijos kultūros tema.

Nacionalinis Kauno dramos teatras pristato premjerą „Mirgėjimas“. Tai – interaktyvus jaunų teatro kūrėjų spektaklis, unikalus meninis vyksmas Facebook socialiniame tinkle. Jis kviečia žiūrovus kartu su teatro aktoriais aktyviai įsitraukti į virtualų teatrinį žaidimą-tyrimą, kurio tikslas – suprasti nesaugų šiuolaikinį pasaulį ir savo pačių reakcijas.

Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie talento mitologiją.

Kovo mėnuo neoficialiai pakrikštytas Frankofonijos mėnesiu. Apie šiųmetinę – moterų temą, daugiau nei 50 renginių ir prancūzų kultūros įtaką – organizatorė Snieguolė Kavoliūnienė.

Ką pasakoja persiški kilimai? Kiek dalykų juose užkoduota? Ar iš persiškų kilimų galime sužinoti apie Irano kultūrą, meną, architektūrą ir religiją? Politikos mokslų daktarė, Irano etnologė Ieva Koreivaitė kviečia į paskaitų apie persiškus kilimus ciklą.

Lietuvių literatūros ir tautosakos insitutas paskelbė kūrybiškiausių knygų 12-uką. Apie lietuvių literatūros tendencijas, vis dar ryškią poeziją bei 90-ųjų refleksijas – literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

„Klasikos koncertų sales“ apžvelgia LRT Klasikos vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.