Panorama. Pajamoms deklaruoti šiemet bus skirti du mėnesiai ir tik elektroninėje erdvėje (su vert. į gestų k.)

Vakcinavimo tempai šalyje galėtų būti didesni, o prasidėjus masiniam skiepijimui, pasak prezidento, per dieną reikės paskiepyti ir kelis kartus daugiau nei dabar. Kauno ledo rūmuose įkurtame vakcinavimo centre apsilankęs Gitanas Nausėda, kalbėdamas apie visuomenėje kylantį nepasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina, teigia, kad, atėjus jo eilei, pats yra pasirengęs pasiskiepyti būtent šio gamintojo preparatu.

Vilniaus oro uosto prieigose pradėjo veikti COVID-19 testavimo punktas. Kaune ir Palangoje tokius planuojama atidaryti balandį. Lietuvos oro uostai tikisi, kad supaprastintas testavimas žmones vėl sudomins kelionėmis. Tuo metu Vyriausybė – ne tokia optimistiška.

Kovo 3 d. skelbiama pajamų deklaravimo pradžia. Šiemet pateikti deklaracijas galima tik nuotoliniu būdu, o pats deklaravimas truks kaip iki pandemijos – lygiai du mėnesius. Buhalteriai sako, panašu, kad šiemet deklaruoti bus lengviau nei pernai.

Europos Komisijai reiškiant lūkestį, kad sukūrus skaitmeninį skiepų pasą, vasara keliauti bus paprasčiau., kol kas lėti vakcinacijos tempai labiausiai pandemijos paveiktas Europos šalis verčia gręžtis į Rusiją. Nors dauguma rusų „Sputnik“ vakcina nepasitiki, Kremliaus jos prašo Čekija, du milijonus dozių skelbia įsigijusi Slovakija.

Turto bankui šiandien oficialiai perleistas buvęs Lietuvos geležinkelių biuras sostinės centre. 11 tūkstančių kvadratinių metrų kultūros vertybė bent artimiausius metus bus naudojama valstybės reikmėms. Svarstoma, kad pastatas gali tapti kelių ministerijų naujaisiais namais.

Prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas Stambulo konvencijos klausimą Lietuvoje, teigė suprantantis, kad būtina diskutuoti, tačiau priemonės, kurias jis pastebi pastaruoju metu, yra visiškai nepriimtinos. Šalies vadovas pareiškė stojantis į kunigo Algirdo Toliato pusę, kuris sulaukė užgaulios kritikos, kai išsakė Bažnyčios poziciją šiuo klausimu.

Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad buvęs šalies prezidentas Nicolas Sarkozy korupcijos ir prekybos poveikiu byloje nuteistas 3 metais įkalinimo, iš kurių 2 metai – lygtinai.

Europos Sąjungos valstybės patvirtino sankcijas keturiems aukštiems Rusijos teisingumo ir teisėtvarkos pareigūnams, susijusiems su Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymu.

Pagal tarptautinius tyrimus, Lietuvos gyventojų finansinis raštingumas – vienas prasčiausių Europos Sąjungoje. Tai esą atsiliepia ir visuomenės finansinei gerovei. Pasak kai kurių ekspertų, kuo gyventojai finansiškai raštingesni, tuo daugiau investuoja, o ne tik taupo.

Per kitokią nei visada – virtualią – „Auksinių gaublių“ ceremoniją pagrindinius vakaro prizus laimėjo drama „Klajoklių žemė“ ir politinė satyra „Boratas. Vėlesnis kino filmas“.

Kol kultūros įstaigos uždarytos, meno galerijos, kuriose įrengtos ir parduotuvės, atsidaro. Galerininkų teigimu, užėjusiems į parduotuvę žmonėms leidžiama apžiūrėti ir ekspoziciją. Tačiau ribojamas lankytojų skaičius.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai išrinko tradicinį Lietuvos autorių kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Šiemet jame poezija lenkia prozą, o bendras knygų skaičius, iš kurių atrinkti kūrybiškiausi kūriniai – pusė tūkstančio.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau