Lietuvos diena. Vilniaus oro uoste – galimybė testuotis dėl COVID-19

Lietuvos diena

2021.03.01 13:05

Lietuvos diena. Vilniaus oro uoste – galimybė testuotis dėl COVID-19

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kokie tolimesni pandemijos valdymo veiksmai? Vyriausybė praėjusią savaitę pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos, tuo pačiu iki kovo 15 dienos pratęsė judėjimo ribojimą tarp savivaldybių, tačiau leido laisvai keliauti žiedinėse savivaldybėse.

Vilniaus oro uoste galima pasidaryti mokamą koronaviruso testą. Keliautojams tokias paslaugas pradėjo teikti medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“. Mokamas testavimas yra atliekamas laikinuose statiniuose, kurie įrengti greta atvykimo terminalo, automobilių stovėjimo aikštelėje. Pasak oro uosto, testavimo paslaugų teikimo laikas yra priderintas prie esamų skrydžių grafiko, testavimo pažymos išduodamos ir kitomis užsienio kalbomis, net tik lietuvių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, bus ieškoma būdų, kaip verslą paskatinti į darbą priimti arba neatleisti priešpensinio amžiaus žmonių. Politikai kalba apie paskatas tokiems darbdaviams. Verslas sako, žinantis, kaip priešpensinio amžiaus žmones išlaikyti darbo rinkoje. Šių žmonių atstovai teigia turintys nedaug vilčių, kad planas galėtų būti įgyvendintas.

Nuo kovo 1 dienos už paveldėto ar dovanų gauto nekilnojamojo turto įregistravimą reikės mokėti mažiau. Toks sprendimas priimtas, Registrų centro įkainiais pradėjus piktintis mažavertį turtą paveldėjusiems žmonėms. Jų teigimu, suma už tokio turto įregistravimą kartais gali būti didesnė nei paveldėto objekto vertė.

Aplinkos ministras žada, kad dar šiemet galėtų būti uždrausta kūrenti anglimis tose miestų vietose, kur gyventojams sudaryta galimybė prisijungti prie centralizuotos šildymo sistemos. Tokio siūlymo ministerija sulaukė iš Vilniaus savivaldybės. Tačiau gyventojai nerimauja, kad dėl ribojimų gali tekti už šildymą mokėti brangiau.

Kadenciją baigęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad, jis nekurs naujos partijos. Pasak Trumpo, nauja partija tik suskaldytų jo remėjus ir sukurtų situaciją, kuriai esant jo komanda niekada nelaimėtų rinkimų. Buvęs Amerikos lyderis taip pat pareiškė neatmetantis galimybės dar kartą kandidatuoti į prezidento postą.

„Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonija Los Andžele dėl pandemijos vyko virtualiai, laimėtojai apdovanojimus atsiima nuotoliniu būdu vaizdo skambučio metu. Apdovanojimuose įvertinti filmai, televizijos laidos ir serialai. Daugiausiai nominacijų filmų kategorijoje pelnė nespalvota drama apie Holivudo Auksinio amžiaus laikus „Mankas“.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.