Panorama. Lietuvoje randasi vis daugiau verslininkų, maistui auginančių vabzdžius (su vertimu į gestų k.)

Minint 6-ąsias Rusijos opozicionieriaus Boriso Nemcovo nužudymo metines, Jungtinių Valstijų ir Europos diplomatai, tarp jų ir Lietuvos ambasadorius Maskvoje Eitvydas Bajarūnas, apsilankė jo nužudymo vietoje.

Į mokyklas mokytis nuotoliniu būdu grįžo 6 tūkstančiai vaikų, nors Švietimo ministerija skelbė, kad sunkumų mokytis namuose patiria 4 kartus daugiau vaikų. Mokyklos ir savivaldybės sako, kad elgiasi pagal instrukcijas. Pasak nevyriausybininkų, išryškėjo sena sistemos bėda – ministerija paskelbusi naują priemonę, nestebi kaip ji vykdoma. Švietimo ir mokslo ministerija nesutinka.

Lietuva iš emigrantų tampa imigrantų šalimi. Pernai pirmą kartą per 30 atkurtos nepriklausomybės metų fiksuota, kad į tėvynę grįžo daugiau Lietuvos piliečių, nei išvyko. Ekonomistai pastebi, kad grįžę tautiečiai daugiausia kraustosi ne į didmiesčius, o renkasi regionus.

Sankcijas Saudo Arabijai dėl žurnalisto Jamalo Khashoggi žmogžudystės paskelbusios Jungtinės Valstijos sako nenorinčios nutraukti ryšių su svarbia Artimųjų Rytų sąjungininke, bet taip pat teigia sieksiančios dvišaliuose santykiuose pokyčių.

Kaip Lietuvoje būtų galima pakartotinai panaudoti padangas, tyrę mokslininkai siūlo iš jų tiesti kelius. Tokią gamybą vadina naudinga gamtai ir žmogui. Ekspertai vis dėlto pabrėžia, kad visų nebenaudojamų padangų panaudoti keliams tiesti nepavyks, opia problema išlieka ir tūkstančiai tonų nesurenkamų padangų.

Lietuvoje vis daugėja vabzdžius maistui auginančių verslininkų. Kaip patys sako, pavyzdžiui, svirplių maistinės savybės ne ką prastesnės nei, tarkim, įprastos mėsos. O ir gamtai auginant vabzdžius padaroma gerokai mažiau žalos. Vis palankiau į tai žvelgia ne tik Europos Sąjunga, bet ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Karantinui nelaisvėjant, masinių renginių organizatoriai renkasi į mokymus, kaip pasiruošti bankrotui. Anot juos vienijančios asociacijos, įmonių veikla sustojusi beveik metus. Jei situacija nesikeis, su nemokumo sunkumais gali susidurti didžioji dalis. Kultūros ministerija sako svarstanti dėl didesnės paramos.

Lietuvos sporto pasaulį šeštadienį apskriejo tragiškos žinios: nelaimingo atsitikimo metu po Neries upės ledu dingo dviračių sporto treneris Vaidas Rimkus. Apie tai socialiniuose tinkluose pranešė Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau