Atrask Lietuvą. Vladislavo Sirokomlės muziejus. Lietuvių kilmės tapytojas Krzysztof Sokolovski

Atrask Lietuvą

2021.02.27 15:05

Atrask Lietuvą. Vladislavo Sirokomlės muziejus. Lietuvių kilmės tapytojas Krzysztof Sokolovski

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju“, – rašė XIX a. Vilnijos krašte gyvenęs ir kūręs poetas, publicistas, kraštotyrininkas Vladislavas Sirokomlė. Jis laikomas turizmo pradininku Lietuvoje. Keliautojo parašytos knygos „Iškylos iš Vilniaus po Lietuvą“, „Iškylos dienoraštis po Lietuvą ir Žemaitiją“, „Nemunas nuo versmių iki žiočių“ ir šiandien nepraranda pažintinės vertės. Vilniaus rajone, Bareikiškių kaime, Vladislavo Sirokomlės muziejaus muziejininkas Juzef Šostakovski pasakoja apie XIX a. kultūros veikėjo gyvenimą ir kūrybą.

Kodėl lietuvių kilmės dailininko Krzysztofo Sokolovskio kūrybinis kelias iš Varšuvos veda į Vakarus, o ne į Lietuvą? Tapytojas, šiuolaikinių interjerų kūrėjas gimė Šalčininkų r., Eišiškėse. Šiandien menininkas gyvena ir kuria Varšuvoje.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.