Gamta – visų namai. Į Lietuvą jau skrenda pirmieji gandrai

Gamta – visų namai

2021.02.27 06:30

Gamta – visų namai. Į Lietuvą jau skrenda pirmieji gandrai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nors iki tikrosios gandrų sugrįžimo dienos, Gandrinių, kovo 25-ją, dar beveik mėnuo, gandrai jau skrenda Lietuvos link. Gamtos tyrimų centro Paukščių ekologijos laboratorijos vadovas dr. Mindaugas Dagys pasakoja, kur žiemojo mūsų gandrai, kada jų laukti Lietuvoje.

Baltiesiems gandrams lizdus mūsų protėviai pradėjo kelti seniai, profesorius Tada Ivanauskas rašo, kad ne mažiau kaip 2 000 metų tęsiasi ši draugystė. Ornitologas Mindaugas Dagys pasakoja, kaip sutvarkyti nukentėjusius per žiemą gandralizdžius, kaip įrengti naują gandralizdį šalia sodybos.

Prieš daugiau nei šešis dešimtmečius Lietuvoje buvo numelioruoti drėgni plotai, sunaikinti upeliai, žeme užverstos kūdros, tuomet, varliagyviai neteko nerštaviečių. Apie kuriamus vandens telkinius paaiškino Aplinkos ministerijos Gamtos politikos grupės vyriausiasis specialistas Eduardas Vaitkevičius, kuris atkreipė dėmesį, kokių leidimų reikia, kokie reikalavimai keliami, norint išsikasti kūdrą savo sklype.

Ved. Selemonas Paltanavičius ir Alvyda Bajarūnaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Klausytojų ir specialistų įvertinta, jau šešiasdešimtmetį atšventusi laida atveria klausytojų širdims ir protams vartelius į Lietuvos gamtą, supažindina su įdomiausiais gamtininkais, jų darbais. Laida transliuojama šeštadieniais 06.30 val.

Kiti laidos epizodai

Gamta – visų namai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.