60 minučių. Pradedami kultūros darbuotojų testavimai

60 minučių

2021.02.26 17:05

60 minučių. Pradedami kultūros darbuotojų testavimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Testuojami kultūros ir meno darbuotojai. Reguliarūs profilaktiniai patikrinimai bus atliekami valstybės lėšomis. Registruotis tyrimams dėl koronaviruso gali muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų, valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Taip pat – profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai.

Europos Vadovų Tarybos posėdyje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kelia klausimus, susijusius su bendra Europos Sąjungos pozicija dėl Kremliaus opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno įkalinimo pasmerkimo. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitarė į sankcijų sąrašą įtraukti keturis aukšto rango Rusijos pareigūnus, laikomus atsakingais už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimą ir susidorojimą su jo šalininkais.

Viešojoje erdvėje moterys ekspertės kalba du kartus rečiau nei vyrai, rodo Lietuvos žiniasklaidos analizės duomenys. Siekiant keisti vyraujančią tendenciją ir kurti įvairiapusiškesnę viešąją diskusiją, Lietuvoje startuoja iniciatyva „Profesionalės.lt“.

Grožio specialistai laukia, kol valdžia jiems išmokės praeitą savaitę pažadėtą subsidiją. Jos dydis priklausys nuo užpernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Visgi, kirpėjus, makiažo ir manikiūro meistrus vienijanti asociacija sako, kad dalis žmonių gaus tik simbolines sumas, nes iki šiol vengė mokėti mokesčius.

Tarptautinė atominės energijos agentūra viliasi, kad netrukus bus pasiektas proveržis tarptautinėse derybose dėl Irano branduolinės programos, tačiau dabartinė situacija kelia nerimą: Teheranas šią savaitę apribojo agentūros inspektorių veiklą ir toliau sparčiai didina urano atsargas. Naujas diskusijas siūlo Jungtinės Valstijos, bet simbolinių žingsnių Iranui negana - pasaulio galiūnė pirmiausia raginama atšaukti visas šaliai paskelbtas sankcijas.

Vasario 25 – ąją Lietuvoje fiksuotas šilumos rekordas nuo pat 1989 – ųjų. Kybartuose termometras rodė net 15,5 laipsnių šilumos. Anot Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docento dr. Gintauto Stankūnavičiaus, per anksti šiltu pavasariu džiaugtis nederėtų – jau greit vėl sulauksime šaltuko.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.