Ryto garsai. Sukanka metai, kai Lietuvoje paskelbta ekstremalioji padėtis

Ryto garsai

2021.02.26 06:30

Ryto garsai. Sukanka metai, kai Lietuvoje paskelbta ekstremalioji padėtis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tarptautinė atominės energijos agentūra viliasi, kad netrukus bus pasIEktas proveržis tarptautinėse derybose dėl Irano branduolinės programos, tačiau dabartinė situacija kelia nerimą.Teheranas šią savaitę apribojo agentūros inspektorių veiklą ir toliau sparčiai didina urano atsargas. Naujas diskusijas siūlo Jungtinės Valstijos, bet simbolinių žingsnių Iranui negana - pasaulio galiūnė pirmiausia raginama atšaukti visas šaliai paskelbtas sankcijas. Kokios šio tarptautinio susitarimo perspektyvos, “Naujienų žemėlapio” rubrikoje domisi Karolina Panto.

Mokamą koronaviruso testą netrukus bus galima atlikti prie Vilniaus oro uosto, o balandį – greta Kauno bei Palangos oro uostų. Keliautojams tokias paslaugas teiks konkursą laimėjusi medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.Bendrovės „Rezus.lt“ svarbių klientų vadybininkė Natalija Januškienė ir Valstybės įmonės Lietuvos oro uostai atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas.

Lygiai prieš metus, 2020 vasario 26 dieną Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso COVID -19 plitimo grėsmės. Ministro Pirmininko potvarkiu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga buvo paskirtas Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovu. Pirmąją Šiauliuose ir visoje šalyje COVID-19 susirgusią šiaulietę gydžiusi gydytoja infektologė Judita Minickaitė prisimena ir pandemijos pradžią, kai buvo daugiau baimės ne tik patiems medikams susirgti, bet ir parnešti virusą namo. Tada ir artimieji jautė baimę, kad gali užsikrėsti ir susirgti.Gydytoja infektologė Judita Minickaitė-Katinienė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Suaugusių infekcinių ligų skyriaus vedėjas gydytojas infektologas Aidas Kaušas.

Grožio specialistai laukia, kol valdžia jiems išmokės praeitą savaitę pažadėtą subsidiją. Jos dydis priklausys nuo užpernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Visgi, kirpėjus, makiažo ir manikiūro meistrus vienijanti asociacija sako, kad dalis žmonių gaus tik simbolines sumas, nes iki šiol vengė mokėti mokesčius. Kokio dydžio išmokos tikėtis grožio meistrams – domisi Mindaugas Laukagalis.

Diskusija savaitės įvykių temomis. Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Dovilė Jakniūnaitė MSG 8682 ir Kauno tehnologijos universiteto docentas Ainius Lašas.

Vis aktyviau skiepijant gyventojus, kai kuriuose miestuose žmonės skiepo turi laukti gyvose eilėse. Už procesą atsakingi tarnautojai sako, kad neįvertino pasiskiepyti norinčiųjų srauto, o situaciją sunkina tai, jog žmonės ateina ne nustatytu laiku, o gerokai anksčiau ar pavėlavę. Kaip miestai tvarkosi su šia problema – aiškinasi Mindaugas Laukagalis.

Savaitės komentaras. Autorė - apžvalgininkė Rita Miliūtė.

Ved. Rūta Kupetytė

logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.