Sveikata. Jei sergamumas gripu sumažėjo 10 kartų, kodėl vis tiek reikia skiepytis nuo pneumokoko?

Sveikata

2021.02.24 16:30

Sveikata. Jei sergamumas gripu sumažėjo 10 kartų, kodėl vis tiek reikia skiepytis nuo pneumokoko?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Siaučiant šalyje COVID-19 pandemijai krito sergamumo gripu rodikliai. Lyginant su praėjusių metų vasario pabaiga gripo atvejų registruota 6,5 karto mažiau, o lyginant su 2019 metais gripu sergama 10 kartų mažiau. Paprastai su gripo epidemija buvo siejamas ir didėjantis pneumonijos atvejų skaičius. Tad kodėl dabar gydytojai ragina gyventojus skiepytis nuo pneumokoko ir kuo ši liga susijusi su COVID-19? Pokalbis su Kauno klinikų šeimos gydytoju doc. Gediminu Urbonu.

Pagal Lietuvoje nustatytą tvarką valstybės kompensuojamos vakcinos nuo pneumokoko gali tikėtis toli gražu ne visi Lietuvos gyventojai. Jeigu Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šia vakcina skiepyti visus 50 metų ir vyresnius gyventojus, Lietuvoje galiojanti tvarka kiek kitokia – skiepijami tiek vaikai, tiek 65 metų ir vyresni asmenys, tačiau tik tuo atveju, jei turi gretutinių lėtinių ligų, tokių kaip cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos ir kitos. Ne gana to, valstybė kompensuoja tik 13valentę vakciną nuo pneumokoko, kai privačios įstaigos siūlo apsaugą nuo 23 šios ligos tipų. Kodėl į kompensuojamųjų vakcinų sąrašą buvo įtraukta būtent ši vakcina ir ar iš tiesų ji mažiau veiksminga – pokalbis su Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ašokliene.

Ved. Laura Adomavičienė

logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.