Pilno metro. Geriausi kino operatoriai apie 12 pakeistų kamerų bei „nesusikalbėjimą“ su režisieriumi

Pilno metro

2021.02.23 11:05

Pilno metro. Geriausi kino operatoriai apie 12 pakeistų kamerų bei „nesusikalbėjimą“ su režisieriumi

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Geriausio 2019-ųjų metų operatoriaus apdovanojimas įteiktas operatoriui Vytautui Katkui už dokumentinį filmą „Animus Animalis. Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“ (rež. Aistė Žegulytė). Komisija kūrinį įvertino už vaizdo daugiasluoksniškumą, sukurtą kantriai stebint pasaulį ilgais, ramiais, statiškais kadrais. „Ąžuolo“ apdovanojimas už geriausią 2020 m. kino operatoriaus darbą įteiktas Simonui Glinskiui už vaidybinį filmą „Nova Lituania“ (rež. Karolis Kaupinis). Operatorių dėkingumo apdovanojimas šiemet atiteko koloristui Jonui Sunklodui, jis yra vienas aktyviausių ir seniausiai dirbančių šios srities specialistų. Pokalbis su laimėtojais apie šešerius metus trukusius „Animus animalis“ filmavimus ir 12 pakeistų kamerų, Vytauto Augustino fotografijas kaip raktą filmuojant „Nova Lituania“ ir koloristo indėlį į filmo vizualiką.

„Iš aštuonių programos filmų pasižiūrėjome net septynis ir tikrai nemanome, kad likęs vienas – šedevras. Šių metų programa gali sunaikinti meilę prancūziškam kinui, kuris, vis dėlto, nuo prancūzų Naujosios bangos sektinu pavyzdžiu buvo kone visam pasauliui...“ – festivalį „Žiemos ekranai“ apžvelgia #PiktosKinoKritikės Ilona Vitkauskaitė ir Santa Lingevičiūtė.

Vedėja Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.