Gimtoji žemė. Daržovių kiekiai sandėliuose ūkininkams prognozuoja krizę

Gimtoji žemė

2021.02.23 06:07

Gimtoji žemė. Daržovių kiekiai sandėliuose ūkininkams prognozuoja krizę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Artėjant pavasario sėjai daržovių augintojų sandėliai paprastai ištuštėdavo. Tačiau šiemet derliaus realizacija sumažėjusi trečdaliu, o parduodančių daržoves visuomeninio maitinimo įmonėms, per pusę. Kritusios daržovių kainos, supirkėjų skolos, anot daržovių augintojų, gali sumažinti auginamų daržovių plotus.

Ūkininkauti su vyru pradėjo nuo mamos dovanotos vienos karvės, dabar Vilniaus rajone gyvenanti Vida Lisniak turi daugiau kaip 100. Ūkyje dirba visa šeima, o sūriai, varškė, jogurtai parduodami ir sostinės turguje.

Ornitologas Liutauras Raudonikis dabar pataria ne dairytis paukščių, o klausytis jų balsų. Aktyvesnės zylės, žvirbliai, kovai prognozuoja artėjantį pavasarį. O sušilus orams, netrukus pasirodys varnėnai ir vieversiai.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.