Nenušaunami siužetai. Siutinančios detektyvų detalės

Nenušaunami siužetai

2021.02.22 18:12

Nenušaunami siužetai. Siutinančios detektyvų detalės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Nenušaunamų siužetų“ laidos vedėjai kalba apie detektyvus, kuriuose įvairios rašytojų atrastos ir pateiktos detalės mus, skaitytojus džiugina, erzina, o kartais – ir siutina.

Iš tų siutinančių knygų laidoje daugiausiai priekaištų susilaukė Thomo Harriso romanas „Hanibalas. Pradžia“. Beveik lietuvį Hanibalą Lekterį laidos autoriai prisiminė dėl kinematografinės priežasties – ką tik prasidėjo serialas „Clarice“, kuriame pasakojama, ką veikė Klarisė Starling praėjus metams po įtemptos maniako gaudynių „Avinėlių tylėjime“.

Serialas (kol kas, po kelių pirmų epizodų) teigiamų laidos vedėjų rekomendacijų nesulaukė, o štai šviežiai į lietuvių kalbą išverstas ir išleistas Louise Penny romanas „Mirties šaltis“ jų gavo nemažai. Tai antra detektyvų ciklo apie Kanados detektyvą Armandą Gamašą ir apie pasakišką Trijų Pušų kaimelį knyga. Joje yra ne tik puikiai suregztas detektyvinis siužetas, bet ir gausios (šiuo atveju – džiuginančios) detalės: maisto gamyba, poezija, sąmojingi dialogai.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.