60 minučių. Statistikos departamentas pranešė apie trečiąją koronaviruso bangą

60 minučių

2021.02.22 17:05

60 minučių. Statistikos departamentas pranešė apie trečiąją koronaviruso bangą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Statistikos departamentas įspėja, jog galbūt prasideda trečioji koronaviruso plitimo banga. Pranešime teigiama, kad naujų paros atvejų skaičius nebemažėja, o teigiamų diagnostinių tyrimų dalis auga. Pasak departamento, tai vyksta jau savaitę ir dabar situacija panašėja į tą, kuri stebėta spalį.

Iš užsienio sugrįžusiems krovinių vežėjams bus privaloma saviizoliacija. Taip siekiama užkirsti kelią koronaviruso atmainų plitimui. Izoliuotis teks 10-čiai dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Tiesa terminas gali būti trumpinamas, jei 7-tą izoliacijos dieną savo lėšomis yra atliekamas COVID-19 testas ir jo rezultatas yra neigiamas. Reikalavimas dėl izoliacijos nebus taikomas tais atvejais, kai vežėjai tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per Lietuvą.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai Briuselyje tariasi, dėl galimų sankcijų Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno ir jo šalininkų persekiotojams, taip pat perversmo Mianmare rengėjams. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Bendrija turi progą parodyti, jog yra pasiryžusi ginti demokratijos vertybes.

Ukrainos verslas, susijęs su šalies prorusiškomis jėgomis ir buvusiu prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, stovi už dviejų stambių nekilnojamojo turto projektų Vilniaus centre. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, nors oficialiai du verslo centrus vysto lietuviškos įmonės, iš tiesų projektus finansuoja Ukrainos elitas.

Kaip praėjo atnaujintos pamokos Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje. Anksčiau nei kitiems atnaujinti kontaktinį mokymą šiai mokyklai praėjusią savaitę leido Vyriausybė. Į mokyklą grįžo 32 klasės iš 35-ių. Į mokyklą negrįšiantiems vaikams buvo užtikrintas nuotolinis ugdymas.

Ved. Deividas Jursevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.