Vienkartinė planeta. Nauja ES žemės ūkio politika – mirtinas pabučiavimas Žaliajam kursui?

Vienkartinė planeta

2021.02.22 16:30

Vienkartinė planeta. Nauja ES žemės ūkio politika – mirtinas pabučiavimas Žaliajam kursui?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Praėjusių metų spalį „Fridays for Future“ („Penktadienių už ateitį“) judėjimas socialiniuose tinkluose dalinosi grotažyme „WithdawtheCAP“ – „Atšaukite Bendrąją žemės ūkio politiką“. To reikalauti imta Europos Parlamentui nubalsavus už paramą ūkininkams numatančio teisės akto pataisas, smarkiai prasilenkusias net tik su aplinkosaugininkų reikalavimais ir mokslininkų rekomendacijomis, bet ir su pačiu Žaliuoju kursu.

Tačiau uždelstas beveik 2 metus, Bendrosios žemės ūkio politikos svarstymas nebuvo atšauktas. Europos Parlamentas, Europos Taryba ir Europos Komisija turi susitarti dėl galutinių skaičių ir formuluočių, o valstybės narės kuria strateginius planus.

Kas Europos gamtosaugininkams kelia didžiausią nerimą, kaip tai mato lietuviai ir kokie pokyčiai galbūt laukia?

Aut. Inga Janiulytė-Temporin

logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti.Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosauguos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.