„Gimtoji žemė“. Sumanus ūkininkas – geras kelininkas

Gimtoji žemė

2021.02.22 06:07

„Gimtoji žemė“. Sumanus ūkininkas – geras kelininkas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Panevėžio rajone Smilgių seniūnijoje 80 km vietinių kelių nuo sniego valo du ūkininkai. Tam reikėjo specialios įrangos, grandinių ant traktoriaus ratų. Seniūnas džiaugiasi, kad ūkininkai dirba geriau nei kelininkai ir snieguotą žiemą problemų nekilo.

Speleologas, keliautojas, publicistas ir jau 30 metų Jurbarko rajono ūkininkas Erikas Laiconas ėmėsi unikalaus šiltnamio statybos. Jame bus ir kalifornijos sliekai, šildoma lova poilsiui, vynuogės ir kyvi, o tradicinių daržovių ir salotų šeimai iš 60 m2 užteks beveik visiems metams.

Pavasario belaukiantys daržininkai mėgėjai jau rūpinasi daržovių sėkla, galvoja kaip tinkamai ją pasėti. Kokį laiką pasirinkti, kad šį darbą nepaankstintų, bet ir nepavėluotų? Patars Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkė Nijolė Maročkienė.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.