Knygų savaitė 2021. Prezidento institucija Lietuvoje: M. Jastramskio knygos „Mums reikia vado?“ pristatymas. Baltos lankos

„Knygų savaitėje“ – politikos tyrėjo dr. Mažvydo Jastramskio naujos knygos apie Lietuvos prezidento instituciją ir prezidentus „Mums reikia vado?“ pristatymas.

Kaip mūsų prezidento institucija atrodo pasauliniame kontekste? Kodėl politikos tyrėjai Algirdą M. Brazauską vadino pasalūnu? Ar Lietuvai reikia prezidento-vado, o gal tiesiog – politikos arbitro? Kodėl knygos autoriui blynai primena Rolandą Paksą, o lažybos dėl 50 centų – Valdą Adamkų? Ar, žvelgdami iš perspektyvos, Vytautą Landsbergį galėtume laikyti Lietuvos prezidentu? Ką skirtingų prezidentų asmenybės reiškė mūsų šalies politikai?

Itin įtraukiančiai ir pagaviai parašytoje knygoje atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų autorius pateikia remdamasis per daug metų sukauptais sociologiniais duomenimis apie rinkimus, moksliniais tyrimais, politikos ekspertų ir dalyvių komentarais, prezidentų biografijomis ir net pokalbiais su jais.

Dalyvauja knygos autorius dr. Mažvydas Jastramskis, žurnalistė Rita Miliūtė ir renginio moderatorius, autoriaus bičiulis Paulius Ambrazevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau