LRT OPUS koncertas. „Hatari“ ir Daði Freyras festivalyje „Iceland Airwaves“ (2020 m.)

LRT OPUS koncertas

2021.02.21 19:00

LRT OPUS koncertas. „Hatari“ ir Daði Freyras festivalyje „Iceland Airwaves“ (2020 m.)

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

LRT OPUS eteryje padvelkė „Eurovizija“ ir Šiaurės garsais – tiesa, kiek chuliganiškais. Jūsų dėmesiui – dviejų su didžiausiu Europos dainų konkursu susijusių atlikėjų koncertai. Pirmieji iš jų – trijulė „Hatari“, „Eurovizijoje“ Islandijai atstovavusi užpernai ir užėmusi dešimtąją vietą. Tel Avive surengtame konkurse šie islandai atliko industrinio techno stiliaus dainą „Hatrid mun sigra“ ir tapo skandalingiausiomis renginio žvaigždėmis. Mat už Palestinos nepriklausomybę pasisakantys atlikėjai konkurso finale prieš kameras iškėlė šalikus su Palestinos simbolika. Už tai grupė sulaukė griežtos konkursą surengusio Izraelio ir Europos transliuotojų sąjungos kritikos, Islandijos transliuotojui už šį poelgį buvo skirta bauda.

Nepaisant to, grupės populiarumas Europoje išaugo, ji koncertavo svarbiuose Europos festivaliuose ir klubuose, didelio susidomėjimo sulaukė ir „Hatari“ daina, įrašyta su Palestinos atlikėju Basharu Muradu. Prieš metus grupė išleido debiutinį albumą „Neyslutrans“, o kiek vėliau pasirodė ir dokumentinis filmas, pasakojantis apie „Hatari“ kelionę į „Euroviziją“. Jis jau parodytas keliuose žinomuose pasaulio kino festivaliuose. LRT OPUS eteryje skamba išskirtinis „Hatari“ koncertas, rudenį surengtas pandemijos sąlygomis vykusiame virtualiame festivalyje „Iceland Airwaves“.

Iškart po jo eteryje – tame pačiame festivalyje įvykęs šių metų Islandijos atstovo „Eurovizijoje“ Daði Freyro koncertas. Šis atlikėjas pernai turėjo atstovauti Islandijai „Eurovizijoje“, tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Šalies transliuotojas RUV nusprendė atlikėjui ir jo grupei „Gagnamagnið“ suteikti antrąją galimybę – be papildomos atrankos pakvietė atstovauti Islandijai 2021-ųjų konkurse. Praėjusių metų konkursui skirta D. Freyro daina „Think About Things“ sulaukė daug dėmesio ir buvo minima kaip viena pagrindinių pretendenčių laimėti „Euroviziją“ – greta lietuvių „The Roop“ ir rusų „Little Big“ dainų.

Anot Berlyne gyvenančio grupės lyderio D. Freyro, jo suburta grupė scenoje simbolizuoja svečius iš ateities ir kosmoso, kurie atkeliauja į mūsų laikus, kad pasaulį išgelbėtų savo stebuklingais šokio judesiais. Būgnais, pianinu ir bosine gitara grojantis islandas praeityje muzikavo grupėje „RetRoBot“ ir yra pelnęs geriausio Islandijos elektroninės muzikos atlikėjo titulą.

Abu festivalyje „Iceland Airwaves“ skambėję koncertai LRT OPUS eteryje transliuojami, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.

logo

„LRT OPUS koncertas“ – tai koncertų serija, kurią LRT OPUS rengia, bendradarbiaudama su Europos transliuotojų sąjunga (ETS). Čia skamba kruopščiai atrinkti ir išskirtiniai alternatyvių užsienio atlikėjų ir grupių koncertai: nuo amerikiečių pankroko legendos Iggy Popo iki britų „nerimo dainiaus“ Ghostpoet ar net „repo pankų“ „Sleaford Mods“. Kiekvieną sekmadienį 19.00 val.

Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.